اجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر/منع تردد شبانه همچنان برقرار است

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر از ساعت ۹ تا ۱۴ و ۱۶ تا ۲۱ شب اجرا می‌شود. همچنین اجرای طرح منع تردد شبانه هم همچنان در شهرهای با وضعیت زرد و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت برقرار است.

سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر از ساعت ۹ تا ۱۴ و ۱۶ تا ۲۱ شب اجرا می‌شود. همچنین اجرای طرح منع تردد شبانه هم همچنان در شهرهای با وضعیت زرد و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت برقرار است.

وی افزود: در هفته‌های گذشته به دلیل وجود آلودگی هوا با خودروهای بدون معاینه فنی و دارای پلاک مخدوش برخورد شد چرا که ممنوعیت تردد با پلاک‌های مخدوش که متأسفانه برخی افراد به این کار اقدام می‌کنند برای پلیس بسیار مهم است.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه خودروهای دودزا و دارای نقص فنی توسط پلیس به تعمیرگاه اعزام می‌شوند، تصریح کرد: در دی ماه ۹ هزار و ۸۵۵ خودروی دودزا و ۳۵ هزار و ۵۷۹ خودروی فاقد معاینه فنی اعمال قانون شدند همچنین ۱۷ هزار و ۴۱۸ دستگاه خودروی سنگین اعمال قانون و سه هزار و ۳۹۸ دستگاه خودرو هم اعزام به تعمیرگاه شدند.

وی در خصوص آمار اعمال قانون خودروهای پلاک مخدوش گفت: در آذرماه در مورد پلاک‌های مخدوش شش هزار و ۹۱۴ دستگاه خودروی پلاک مخدوش جریمه و ۵۵۶ دستگاه هم توقیف و به دادگاه معرفی شدند، برخی از این خودروها که در پلاک‌شان دستکاری شده بود جریمه سنگین و یا حتی توقیف شدند.

وی با بیان اینکه اعتبار معاینه فنی خودروهای مختلف متفاوت است، افزود: مراکز معاینه فنی برابر با قانون معاینه فنی را صادر می‌کنند و بر حسب اینکه خودرو شخصی یا عمومی است تاریخ اعتبار معاینه فنی متفاوت است مدت اعتبار معاینه فنی در تاکسی‌ها شش ماه، خودروهای شخصی یکسال و عمومی‌ها سه ماه است.

کد خبر 469764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.