آیین‌نامه «تشویق صادرکنندگان نمونه» بازنگری و اصلاح شد

هیئت وزیران در نشست امروز خود به ریاست رئیس جمهور، آیین‌نامه تشویق صادرکنندگان نمونه را مورد بازبینی قرار داد و اصلاح کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، به موجب اصلاح آئین‌نامه «تشویق صادرکنندگان نمونه» که به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و با توجه به تصمیم شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی به تصویب رسید، حضور مجدد صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملی (در فرآیند انتخاب به عنوان صادرکننده ممتاز و نمونه ملی) قبل از اتمام مهلت کارت ویژه، منوط به حداقل رشد ۱۰ درصدی ارزش یا وزن صادرات به تشخیص کارگروه مربوطه در مقایسه با سال انتخاب می‌باشد.

بر اساس این گزارش، پیش از این اصلاحیه، شرط حضور مجدد صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملی در فرآیند انتخاب، افزایش دست کم ۱۰ درصدی ارزش صادرات در مقایسه با سال انتخاب بود.

بازنگری تعرفه‌های خدمات سلامت بخش خصوصی در دوره شیوع بیماری کرونا

هیئت وزیران به استناد قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه مبنی بر تکلیف دولت برای بازنگری سالانه ارزش نسبی و تعیین تعرفه خدمات سلامت با رعایت اصل تعادل منابع و مصارف و قیمت واقعی، با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اصلاح تعرفه‌های مزبور موافقت کرد.

دولت به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی در خصوص تأمین هزینه تملک اراضی پروژه احداث راه آهن رشت - کاسپین در محدوده منطقه آزاد تجاری - صنعتی انزلی، مصوبه مربوط به اتصال بندر کاسپین به شبکه ریلی را مورد بازنگری قرار داد.

مطابق اصلاح مصوبه اشاره شده، سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی به منظور اتصال بندر کاسپین به شبکه ریلی می‌تواند از محل منابع داخلی خود، هزینه‌های تملک اراضی به میزان ۵۰ میلیارد ریال و بخشی از منابع مالی عملیات اجرایی راه آهن خط اتصال بندر مزبور به راه آهن رشت – انزلی به طول ۸ کیلومتر خارج از محدوده مصوب منطقه آزاد یاد شده به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال را تأمین کند تا از طریق طرح احداث راه آهن قزوین – رشت – انزلی هزینه شود.

کد خبر 469708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.