۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵
هوای اصفهان ناسالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۱۰ وضعیت "نارنجی" و ناسالم برای گروه های حساس را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه - یکم بهمن - با میانگین ۸۹ در وضعیت (زرد) سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلان‌شهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط زیست در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۱۰ وضعیت (نارنجی) و ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد با شاخص ۱۱۱، خیابان پروین با شاخص ۱۲۰، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۱۰ و رودکی با شاخص ۱۱۵ (نارنجی) و ناسالم برای گروه‌های حساس است و در ایستگاه خیابان استانداری با شاخص ۹۲ قابل قبول گزارش می‌شود.

گفتنی است امروز وضعیت کیفی هوا در هشت ایستگاه سنجش کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان و همچنین شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

کیفیت هوا در شهرهای مجاور کلان‌شهر اصفهان از جمله شاهین شهر با میانگین ۶۰، سجزی با میانگین ۸۷ و مبارکه با میانگین ۵۵ در وضعیت "زرد" قابل قبول گزارش می‌شود.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 469592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
    0 0
    اصن بارندگی داریم تا قبل عید یا کلا تموم‌ شد ؟