آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۳۰ دی؛ بدون فوتی و ۲ ابتلای جدید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدراشد جزایری در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز سه‌شنبه ۳۰ دی ماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۳ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۹ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند، افزود: در ٢۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست دو مراجعه کننده بیمارستانی با علائم بالینی مشکوک به بیماری کووید _۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند، مثبت قطعی اعلام شد.

وی ادامه داد: اکنون ۸۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۴۸ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأئید بیماری خود هستند.

جزایری تاکید کرد: خوشبختانه طی ٢۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری نوپدید کووید _۱۹ در استان گزارش نشده است و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۷۳۴ نفر است.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اکنون ۱۱ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت هستند.

کد خبر 469504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.