قطعی احتمالی برق با سامانه برق ایران اطلاع رسانی می‌شود

سخنگوی صنعت برق گفت: تلاش صنعت برق تامین برق بخش خانگی و مراکز حساس است، اما چنانچه شرایط، احتمال اعمال خاموشی را افزایش داد، این خاموشی‌ها بوسیله پایگاه‌های اطلاع رسانی شرکت‌های توزیع و سامانه برق ایران اطلاع رسانی می‌شود.

به گزارش ایمنا، مصطفی رجبی مشهدی اظهار می‌کند: پیش بینی سازمان هواشناسی از ورود موج جدیدی از سرما به کشور حکایت دارد که این امر افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری را اجتناب ناپذیر می‌سازد.

وی اضافه کرد: افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری موجب شد تا سهم تأمین سوخت نیروگاه‌ها با محدودیت روبرو شده و ناگزیر به استفاده از سوخت دوم شویم.

معاون برنامه‌ریزی اقتصادی شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران خاطرنشان ساخت: اعمال صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصرف انرژی کمک بسیار زیادی خواهد کرد تا به راحتی و بدون نیاز به استفاده از سوخت دوم این شرایط پشت سر گذاشته شود.

وی گفت: اولویت نخست صنعت برق تأمین برق پایدار برای بخش خانگی و حساس است که تلاش حداکثری بر این قرار دارد.

رجبی مشهدی توضیح داد: چنانچه شرایط مصرف گاز به حدی باشد که نیروگاه‌ها با محدودیت روبرو شده و نیاز به اعمال خاموشی باشد، این خاموشی‌ها بوسیله برنامه نرم افزاری (اپلیکیشن برق من) سامانه برق ایران و پایگاه‌های اطلاع رسانی شرکت‌های توزیع، اطلاع رسانی خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق با دشوار خواندن شرایط روزهای پیش رو در اثر مصرف زیاد گاز ضمن تشکر از همراهی‌های مردم باید مدیریت مصرف همچنان به مردم توصیه کرد: مدیریت مصرف انرژی را اولویت قرار دهند.

رجبی مشهدی گفت: کاهش یک تا دو درجه‌ای دمای محیط زندگی، از مدار خارج کردن وسایل برقی غیر ضروری و خاموش کردن لامپ‌های اضافه کمک خواهد کرد تا روزهای سخت پیش رو با تداوم پایدار برق به خوبی پشت سر گذاشته شود.

به گزارش ایمنا، سازمان هواشناسی از کاهش محسوس دما بین ۱۵ تا ۲۰ درجه در نواحی شمال شرق کشور خبر داد و اعلام کرد: انتظار می‌رود از روز سه شنبه (فردا) با ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور، موج جدید بارش‌ها در کشور آغاز شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 469450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.