گزارش تولید واکسن کرونا روی میز کمیسیون اصل نود

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از بررسی گزارش این کمیسیون در مورد وضعیت تولید واکسن کرونا در کشورهای مختلف در جلسه امروز خبر داد.

علی خضریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص جلسه روز گذشته کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دستور اول جلسه امروز، بررسی گزارش نظارتی کمیته فرهنگی و اجتماعی از وضعیت تولید واکسن کرونا در کشورهای مختلف و چالش‌های پیش روی آن در تست انسانی و همچنین شرکت‌های مختلفی که در این خصوص ورود کرده و سابقه این شرکت‌ها بود. کلیات این گزارش در جلسه امروز قرائت و توسط اعضا استماع شد و در جلسه فوق‌العاده فردا نیز ادامه موضوع واکسن کرونا در دستور کار قرار دارد و جزئیات این گزارش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: همچنین ارجاع بند ۶ ماده ۳۹ قانون اصلاح موادی از قانون اصل ۴۴ قانون اساسی نیز در جلسه امروز در دستور کار قرار داشت.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: به پیشنهاد کمیته حقوقی و قضائی کمیسیون و با توجه به نگرانی‌های مرتبط با افزایش آمار زندانیان و جرایم کیفری با دعوت از مسئولان وزارت کشور، دادگستری و دادستان کل کشور، بحث نقص در اجرای قانون مجازات اسلامی و ماده ۷۹ این قانون یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در جلسه امروز بود.

خضریان تصریح کرد: بحث مجازات‌های جایگزین حبس جهت کاهش آمار زندانیان و جبران آسیب‌های اجتماعی ناشی از حضور در زندان، پیش بینی قانونی است که در ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی وجود دارد، اما بر اساس نقصی که در ماده ۵ آئین نامه اجرایی ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی مصوب هیأت دولت وجود دارد، بحث مجازات‌های جایگزین حبس به درستی شکل اجرایی به خود نمی‌گیرد و ما شاهد افزایش تعداد زندانیان در کشور هستیم، لذا در جلسه امروز و بر اساس گزارش کمیته حقوقی و با حضور مسئولان مرتبط این موضوع بررسی شد.

وی خاطرنشان کرد: افزایش آمار زندانیان موضوع نگران کننده است، اما با اجرای صحیح قانون این معضل قابل حل است. مقرر شد ظرف ۲۰ روز پیشنهادات اصلاحی در این خصوص توسط نهادهای مرتبط در هیأت دولت مطرح شده و کمیسیون نیز پیشنهادات خود را ارائه کند تا نقص آئین نامه اجرایی اصلاح شده و شاهد کاهش جمعیت کیفری زندانیان باشیم.

کد خبر 469376

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.