سهم دستگاه‌ها در وقوع سرقت مشخص شود/ارتباط روشنایی و سرقت در معابر

سخنگوی ناجا تاکید کرد که سهم تمام دستگاه‌ها در موضوع سرقت باید مشخص و اعلام شود.

به گزارش ایمنا، سردار مهدی حاجیان، درباره تداوم فعالیت قرارگاه مبارزه با سرقت گفت: قرارگاه سرقت در استان‌ها به ریاست استاندار است و فرماندهی انتظامی استان دبیر آن است، در این قرارگاه دستگاه‌ها و نهادهای دیگری نیز حضور دارند چرا که در واقع وقوع سرقت‌ها علل و عوامل زیادی دارد و در این میان فقط پلیس نیست.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر در یک خیابانی روشنایی کم باشد یا خاموش باشد، مطمئناً سرقت زیاد می‌شود. ما به عنوان پلیس اعتراض هم می‌کنیم، اما فقط ما نقش نداریم، در این مثال اداره برق هم نقش دارد و به همین دلیل هم هست که در استان‌ها قرارگاه به ریاست استاندار است تا در بحث پیشگیری هم نهادها پای کار بیایند.

حاجیان عملکرد قرارگاه مبارزه با سرقت را مثبت و مؤثر توصیف کرد و گفت: در وقوع سرقت نهادهای بسیاری سهم دارند که قدرالسهم آنها باید مشخص و اعلام شود. قبلاً قرارگاه این‌طور نبود و در مورد سرقت فقط سوال از پلیس بود. اما الان تغییراتی ایجاد شده و در مورد سرقت مثلاً می‌توان از شهردار هم سوال که چرا فلان پارک روشنایی ندارد.

سخنگوی ناجا با تاکید بر اینکه در وقوع سرقت نهادهای بسیاری نقش دارند، گفت: محیط نقش دارد. آیا روشنایی محیط و محیط آرام کار پلیس است؟ مشکلات اقتصادی کار پلیس است؟ پس باید قبول کنیم که نهادهای مختلفی سهم دارند و در این میان پلیس هم هست اما نهادهای دیگری هم هستند که باید اقداماتی را انجام دهند.

وی گفت: ما در قرارگاه مبارزه با سرقت قصدمان این است که روند را به سمت و سویی هدایت کنیم که قدرالسهم دستگاه‌ها در وقوع سرقت مشخص شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 469016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.