عرضه کتاب «عمویم سلیمانی» و مجله کودکانه گام اول در ونزوئلا

همزمان با برگزاری مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ونزوئلا،‌ طی مراسمی با حضور مسوولان شهری کاراکاس پایتخت این کشور کتاب «عمویم سلیمانی» و مجله کودکانه گام اول رونمایی شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از موسسه انتشاراتی کتابک، با حضور شماری از مقامات کشور ونزوئلا و همزمان با برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی در این کشور از کتاب «عمویم سلیمانی» و مجله کودکانه «گام اول» در ونزوئلا رونمایی شد.

این مراسم که در میدان سیمون بولیوار شهر کاراکاس پایتخت کشور ونزوئلا برگزار شده بود، خانم اریکا فاریاس شهردار کاراکاس و جاکلین فاریا رئیس دولت محلی این کشور و همین طور حجت‌الله سلطانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ونزوئلا به ایراد سخنرانی پرداختند.

با توجه به موج جدید شیوع ویروس کرونا در این کشور و کاهش تجمعات و ارتباطات اجتماعی این جلسه تحت پروتکل‌های بهداشتی و با رعایت ضوابط برگزار شد و شماری از دانش آموزان ونزوئلایی نیز به صورت نمادین در این مراسم حضور پیدا کرده بودند.

در این مراسم جاکلین فاریا رئیس دولت محلی این کشور ضمن خواندن بخش‌هایی از کتاب عمویم سلمانی که به تازگی به زبان اسپانیایی در کشورهای مختلف آمریکای لاتین منتشر شده است، به تشریح ابعاد شخصیتی این سردار پرداخت.

در این مراسم با حضور کودکان و نوجوانان از کتاب عمویم سلیمانی و مجله اسپانیایی گام اول رونمایی شد. سه بار تجدید چاپ کتاب عمویم سلیمانی طی دو هفته در منطقه آمریکای لاتین منتشر شده است.

کتاب عمویم سلیمانی به نوشته محمدعلی جابری از آثار منتشره انتشارات کتابک است که از سوی انتشارات بین‌المللی فانوس دریایی به زبان‌های اسپانیایی و فرانسوی منتشر شده است. این کتاب طی دو هفته گذشته سه بار در منطقه آمریکای لاتین به چاپ رسیده است و تاکنون در کشورهای کلمبیا، اکوادور و ونزوئلا عرضه گردیده است.

همچنین مجله کودکانه اسپانیایی زبان گام نخست هم که از آثار انتشارات بین‌المللی فانوس دریایی است برای نخستین بار در کشور ونزوئلا عرضه شد و در کشورهای دیگر آمریکای لاتین نیز به صورت دیجیتالی و مکتوب عرضه می‌شود. این نشریه هر سه ماه یک بار برای کودکان اسپانیایی زبان منطقه آمریکای لاتین منتشرخواهد شد.

کد خبر 469008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.