پرداخت ۷۰ هزار فقره تسهیلات کرونایی در کشور

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به راه‌اندازی سفته الکترونیکی در سال گذشته توسط این وزارتخانه، از پرداخت ۷۰ هزار فقره تسهیلات کرونایی با استفاده از همین فناوری خبر داد.

به گزارش ایمنا، عباس معمار نژاد در ششمین رویداد بزرگ فناوری‌های مالی ایران اظهار کرد: در آینده نزدیک، کل سفته‌های بانکی، الکترونیکی خواهند شد و دیگر سفته کاغذی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه توجه به تحول دیجیتال و اقتصاد هوشمند در حال حاضر از یک انتخاب گذشته و تبدیل به اجبار شده است، گفت: بدون توجه به فناوری‌های نوین و دیجیتال، دیگر امکان رقابت در بازار، به‌ویژه بازارهای مالی را نخواهیم داشت.

معمارنژاد گفت: این مساله فقط یک موضوع فناورانه نیست و تحقق تحول دیجیتال و اقتصاد هوشمند نیاز به تغییر پارادایم فکری و فرهنگی در اداره سازمان‌ها و شرکت‌ها دارد.

وی ادامه داد: اقتصاد هوشمند و تحول دیجیتال یک «ابر فرصت» است که باید از آن برای اصلاح مدل کسب و کار نظام بانکی به‌نحوی استفاده کنیم که دیگر شعبه‌محور نبوده و بتوان در فضای دیجیتال و بر مبنای ابزارهای هوشمند خدمات خود را به مشتریان ارائه کرد.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی اضافه کرد: وزارت اقتصاد به دنبال تدوین یک «استراتژی فراگیری مالی» است که می‌گوید همه مردم در اقصی نقاط کشور، باید به خدمات مالی شامل خدمات بانکی، بیمه‌ای و بازار سرمایه، به راحتی دسترسی داشته باشند.

وی یادآور شد: تعداد ۷۵۰ روستا از یک استان کشور، بیش از ۱۷۰ کیلومتر با نخستین شعبه نظام بانکی فاصله جغرافیایی دارند، آیا منصفانه است آنان هر بار این مسیر را برای دریافت خدمات بانکی بروند؟ و آیا درست است برای هر یک شعبه بانکی ایجاد کنیم؟ پاسخ صحیح آن است که باید خدمات بانکداری را روی موبایل و ابزارهای هوشمند به آنها ارائه کنیم تا بتوانند استفاده کنند.

منبع: ایرنا

کد خبر 468607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.