۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
شاخص هوای اصفهان بنفش شد

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۲۴۱ وضعیت "بنفش" و بسیار ناسالم را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز _سه شنبه ۲۳ دی ماه_ با میانگین ۱۷۲ در وضعیت (قرمز) و ناسالم برای عموم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعت هفت صبح امروز با شاخص ۲۴۱ وضعیت (بنفش) و بسیار ناسالم را نشان می‌دهد.

هم اکنون شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۸۱، خیابان استانداری روی عدد ۱۸۰، میدان انقلاب روی عدد ۱۹۴، خیابان پروین روی عدد ۱۶۱، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۸۲، خیابان رودکی روی عدد ۵۰۰، میرزا طاهر بدون روی عدد ۱۸۲، رهنان روی عدد ۱۵۶، خیابان فرشادی روی عدد ۱۶۹، میدان فیض روی عدد ۱۷۴، و خیابان کاوه روی عدد ۱۶۹ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۱۳۲ و شاهین شهر با میانگین ۱۲۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در مبارکه با میانگین ۸۲ قابل قبول "سالم" است؛ وضعیت کیفی هوای شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 467989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.