به دانشمندان طب سنتی بها داده‌ایم

وزیر بهداشت گفت: ما به دانشمندان طب سنتی و طب گیاهی در دانشگاه‌های علوم پزشکی بها دادیم ولی اجازه شانتاژ نمی‌دهیم.

به گزارش  ایمنا، «سعید نمکی» وزیر بهداشت با انتقاد از سوءاستفاده‌هایی که از طب سنتی می‌شود، بیان کرد: نزاع بین مدرنیته و سنت که در سیاست بود حال در حوزه‌ی درمان پدر ما را در آورده است، در این ماجرا هم عده‌ای از این سر طیف و آن از آن سر طیف با هم توپخانه‌ها را روشن می‌کنند.

وی ادامه داد: ما به دانشمندان طب سنتی بها دادیم و نه به عطار و بقال و پوست پیاز فروش، در واقع نه به نادانی که ادعا می‌کند و این کاره است و می‌خواهد همه سیستم را به هم بریزد.

نمکی افزود: ما به دانشمندان طب سنتی و طب گیاهی در دانشگاه‌های علوم پزشکی بها دادیم ولی اجازه‌ی شانتاژ نمی‌دهیم و اگر کسانی فکر می‌کنند با مغلطه می‌توانند کاری کنند، حداقل تا زمانی که من وزیر این وزارتخانه هستم، این اتفاق نمی‌افتد.

وزیر بهداشت گفت: از طب سنتی دانشگاهی ۱۰۰ درصد دفاع می‌کنم و نمی‌گذارم پای خرافه گرایی به این وزارتخانه باز شود، هر کجا هم که می‌خواهند شکایت من را انجام دهند و پشتم شلوغ کنند، من نمی‌گذارم جان مردم فدایی غوغاسالاری کسی شود، نمی‌گذارم به جز گذراندن مسیر درست پژوهشی، محصولی چه شیمیایی و چه گیاهی در پروتکل‌های درمانی قرار بگیرد و حتی اجازه نمی‌دهم که کسی راه را به روی اطلاعات درست طب سنتی ببندد، همه چیز منطق با مسیر درس، عالمانه و حکیمانه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همه چیز باید در سطح علمی قرار بگیرد که چارچوب‌هایی تعیین کردیم و باید از آن تبعیت کرد، حتی از دکتر نجفی و دکتر شانه‌ساز خواستم تا چنین کاری را کنند که اگر کسی ادعایی در طب سنتی دارد با توجه به اینکه دغدغه‌های مقام معظم رهبری هم است، اقدام کنند، مقام معظم رهبری از کارشناس محورترین مدیران نظام جمهوری اسلامی است.

بنابه گزارش ایلنا، نمکی افزود: ایشان در رابطه با کرونا غیر از نظر ما هیچ نظری را نپذیرفتند به همین دلیل در این رابطه هم همواره گفتند هرچه وزارت بهداشت بگوید باید همان را عمل کنیم، اما از طرف دیگر بعضی‌ها شکوائیه‌هایی دارند که مثلاً من معلم دانشگاه یا متخصص این حوزه هستم اما تمام درها به روی من بسته است که نباید این اتفاق بیفتد و فقط باید درها را به روی شارلاتان‌ها ببندیم.

کد خبر 467918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.