ساختن یک بازیکن خوب زمان زیادی می‌برد

سرمربی تیم ملی نوجوانان هندبال ایران گفت:‌ وضعیت هندبال در ایران خوب است، اما در چند سال اخیر افت کرده است که فدراسیون برای برطرف کردن آن کار می‌کند تا در آسیا جایگاه خود را بگیرند. نسل جوان سرمایه برای ورزش ایران است.

سرگیی نیکولنکو در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در رابطه با اردوی تیم ملی نوجوانان در اصفهان اظهار کرد: تیم ملی نوجوانان هندبال ایران برای مسابقات آسیایی قزاقستان و جام جهانی یونان آماده می‌شود. اردوی سنگینی در اصفهان داشتیم و فشار تمرینات را کم نکردیم که خستگی روی بازیکنان تأثیر گذار بود ولی در مجموع راضی هستم.

وی با بیان اینکه ۲۵ سال است که در ایران رفت و آمد دارم، تصریح کرد: وضعیت هندبال در ایران خوب است، اما در چندسال اخیر افت کرده است که فدراسیون برای برطرف کردن آن کار می‌کند تا در آسیا جایگاه خود را بگیرند. نسل جوان سرمایه برای ورزش ایران است.

سرمربی تیم ملی نوجوانان هندبال ایران، ادامه داد: هندبال ایران کمبودی ندارد و نشان داده در سطح حرفه‌ای است، افتی هم که داشته به خاطر مسائلی مثل نداشتن بازیکنان خارجی به خاطر مشکلات مالی باشگاه‌ها است.

نیکولنکو در خصوص پرورش بازیکنان جوان، خاطر نشان کرد: ساختن یک بازیکن خوب زمان زیادی می‌برد که از آموزش پرورش شروع می‌شود و به باشگاه‌ها و تیم ملی می‌رسد. از دیدگاه من ایران جزء بهترین‌ها در آسیا است که به برنامه‌ای طولانی مدت نیاز دارد.

وی اضافه کرد: فدراسیون زحمت می‌کشد و کمبودی نداشتیم، اردوی خوبی در اصفهان برگزار کردیم که از هیئت هندبال اصفهان و باشگاه هوانیروز تشکر می‌کنم. در گذشته هم در اصفهان اردو داشتیم و این استان همیشه سطح بالایی داشته است.

کد خبر 467808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.