انهدام شبکه کپی و فروش کارت‌های تردد سفر مترو

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت گفت: اعضای باند کپی و فروش کارت های تردد مسافری مترو یکساله بدون محدویت شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: با مراجعه نماینده شهرداری تهران به پلیس فتا و ارائه شکایت در خصوص کپی کارت‌های تردد مسافری مترو بدون محدودیت و فروش گسترده این کارت ها در سراسر تهران بزرگ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.   

این مقام انتظامی گفت: طی هماهنگی با مراجع قضایی مبنی بر شناسایی و دستگیری کپی کنندگان، خریداران و فروشندگان این کارت ها، در گام نخست نحوه کپی برداری کارت های مذکور در دست بررسی تیم اسکیمر پلیس فتا پایتخت قرار گرفت و افسران تیم مبارزه با اسکیمر این پلیس اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند.

 وی افزود: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ با بررسی های گسترده متوجه فعالیت یک شبکه حرفه ای ۴ نفره در خصوص کپی و فروش کارت های نامحدود مترو در سراسر تهران شده و با اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی اعضای این شبکه  شدند و هویت این مجرمان برای پلیس محرز شد.  

 گودرزی گفت: با به دست آمدن اطلاعات هویتی و محل اختفای متهمان پرونده در مرحله عملیاتی قرار گرفت و باتوجه به اینکه متهمان برای گمراه کردن پلیس هرکدام در نقطه ای از شهر فعالیت می کردند طی هماهنگی با مراجع قضایی چند اکیپ عملیاتی از پلیس فتا پایتخت بصورت همزمان عملیات گسترده ای علیه مجرمان آغاز کردند و تمامی اعضای این شبکه دستگیر و بیش از ۲۰۰ کارت مترو از انواع مختلف، یک دستگاه اسکیمر مخصوص کارت های تردد و دیگر تجهیزات الکترونیک از محل اختفای این افراد کشف شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: با انتقال مجرمان به پلیس فتا مشخص شد این افراد با سوءاستفاده از تخصص خود در زمینه نرم افزار دست به این اقدام زدند و بعد از کپی این کارت ها با حضور در نقاط نزدیک به ایستگاه های مترو هر کدام را با قیمت های گزاف به فروش می رساندند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: با دنبال کردن اخبار پلیس که حاوی آخرین شیوه و شگرد مجرمان و راهکارهای پیشگیرانه از آنها است با افزایش هوشیاری خود از دام شیادان و کلاهبرداران مصون بمانند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشابه و مشکوک جهت گزارش می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، با ما در ارتباط باشند.  

کد خبر 466938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.