آمار کرونا استان فارس ۱۶ دی؛ ۵ فوتی و ۳۰۲ ابتلای جدید

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۱۶ دی‌ماه را تشریح کرد.

عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز سه‌شنبه ۱۶ دی‌ماه- اظهار کرد: با شناسایی ۳۰۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان فارس تعداد کل مبتلایان این ویروس از آغاز شیوع کرونا به ۱۶۲ هزار و ۷۴۷ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، پنج نفر در استان فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید - ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به سه هزار و ۴۶ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار کلی بهبودیافتگان کرونا در استان فارس، تصریح کرد: تاکنون ۱۵۸ هزار و ۵۶ نفر در این استان با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی ۴۶۶ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۹۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همتی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۵۵۸ هزار آزمایش تشخیص کووید - ۱۹ در استان فارس انجام شده است.

کد خبر 466734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.