مدرن‌سازی ارائه بلیط حمل و نقل عمومی در بلغارستان

شهردار وارنا، از کلانشهرهای بلغارستان، اعلام کرده است که دیگر نیازی نیست مردم به باجه‌های فروش بلیط وسایل حمل و نقل عمومی مراجعه کنند زیرا به طور اتوماتیک در دستگاه‌های مخصوص واقع در نقاط مختلف شهر، قابل خریداری خواهد بود.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، شهردار وارنا به عنوان هدیه سال نو، خرید بلیط‌های وسایل حمل و نقل عمومی را از طریق دستگاه‌های اتوماتیک برای تمام شهروندان قابل دسترسی کرده است. از این پس، مردم می‌توانند بدون تجمع در باجه‌های فروش بلیط، به راحتی از دستگاه‌های فوق در نزدیکی ایستگاه‌های اتوبوس یا حتی داخل خودروها بلیط تهیه کنند. بد نیست بدانید که هر بلیط برای مدت زمان خاصی اعتبار دارد و در صورت پایان زمان اعتبار آن، مبلغ باقیمانده به خرید بلیط جدید افزوده می‌شود.

شهروندان وارنایی می‌توانند بلیط‌هایی با اعتبار ۶۰، ۹۰ یا ۱۲۰ دقیقه خریداری کنند و در صورت تمام نشدن مبلغ، با قرار دادن آن روی دستگاه جدید، مدت زمان اعتبار آن را افزایش دهند. البته بلیط‌های یک روزه نیز در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و مردم می‌توانند یک بلیط را برای چندین سفر در طول یک روز خریداری کنند.

بلیط‌های فوق برای تمام وسایل حمل و نقل عمومی در وارنا قابل استفاده است، ضمن اینکه کاربران خودروهای مسافربری خارج از شهر می‌توانند از این امکانات بهره ببرند. شهروندان اهل وارنا همچنین می‌توانند از کارت‌های اعتباری برای مدت زمان بیشتری استفاده کنند. کسانی که کارت اعتباری خریداری می‌کنند می‌توانند به طور رایگان به مدت ۶۰ دقیقه از خدمات وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. این کارت‌ها تنها از طریق دستگاه‌های نزدیک به ایستگاه‌ها قابل خریداری است و مبلغ اعتبار هر یک روی آن‌ها درج شده است.

کاربران کارت‌های اعتباری می‌توانند برای همیشه از کارت خود استفاده کنند و پس از پایان اعتبار، آن را مجدداً شارژ کنند.

کد خبر 466664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
    0 0
    اکثر کشورهای پیشرفته پرداخت الکترونیک موبایلی داره گسترش پیدا می کنه و بلیط مدت هاست حذف شده. در ایران عزیزمون هم همینطور