حاتمی: قلب سایت هسته‌ای تهران به نام شهید فخری‌زاده نامگذاری شد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: شهید فخری‌زاده به عنوان یک دانشمند برجسته در حوزه فیزیک هسته‌ای، پرچمدار ایستادگی در برابر تهدیدات هسته‌ای بود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، به مناسبت چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشورمان، مراسم بزرگداشتی در مسجد سازمان انرژی اتمی با حضور سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، حسین امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل و تنی چند از مقامات لشکری و کشوری و خانواده شهید فخری‌زاده برگزار شد.

وی افزود: بخشی از کارهای شهید دانشمند محسن فخری‌زاده در حوزه پدافند هسته‌ای بود و وی اقدامات ارزنده‌ای در این حوزه از خود به یادگار گذاشت.

وزیر دفاع با بیان اینکه یکی از مهمترین تهدیدات در سطح دنیا تهدیداتی از نوع هسته‌ای است، گفت: آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی هزاران و صدها بمب هسته‌ای را در اختیار دارند و تهدیدی برای امنیت مردم جهان محسوب می‌شوند.

حاتمی تصریح کرد: شهید فخری‌زاده به عنوان یک دانشمند برجسته در حوزه فیزیک هسته‌ای، پرچمدار ایستادگی در برابر تهدیدات هسته‌ای بود.

وی با بیان اینکه نه تنها با ترور فخری‌زاده روند علمی و تحقیقاتی سازمان سپند متوقف نشد بلکه اعتبار این مجموعه افزایش و احساس مسئولیت کارکنان آن مجموعه نیز مضاعف شد.

وزیر دفاع ادامه داد: به برکت خون این شهید دولت یک تصمیم مهمی اتخاذ کرد و بودجه تحقیقاتی وزارت دفاع ۲۵۰ درصد افزایش یافت.

حاتمی با بیان اینکه کارکنان مجموعه سپند دریافته‌اند، این سازمان خار چشم دشمنان است، گفت: دشمنان نسبت به اقتصاد ما، حضور ایران در منطقه برای ایجاد امنیت، قدرت موشکی و استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای و به ویژه پدافند هسته‌ای و موشکی حساسیت دارند.

وی تأکید کرد: بخشی از تلاش شهید فخری‌زاده برای محافظت از جان مردم در راستای خنثی‌سازی تهدیدات هسته‌ای آمریکا و رژیم صهیونیستی بود و امروز کارکنان مجموعه سپند با انگیزه مضاعف راه این شهید والا مقام را ادامه خواهند داد.

کد خبر 466648

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.