هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۱۳ وضعیت (نارنجی) و ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز _سه شنبه ۱۶ دی‌ماه_ با میانگین ۱۶۷ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۱۳ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

هم اکنون شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۲۱، خیابان استانداری روی عدد ۱۴۱، خیابان پروین روی عدد ۹۲، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۱۱، خیابان رودکی و میدان انقلاب روی عدد ۱۰۰، خیابان رهنان روی عدد ۱۰۸، فرشادی روی عدد ۱۰۱، فیض روی عدد ۱۱۶، کاوه روی عدد ۱۰۵، میرزا طاهر روی عدد ۹۴ و کردآباد روی عدد ۲۳ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۱۲۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در مبارکه و شاهین شهر به ترتیب با میانگین ۹۲ و ۶۶ قابل قبول "سالم" گزارش می‌شود؛ وضعیت کیفی هوای شهرهای خمینی‌شهر، نجف‌آباد، کاشان و منطقه دولت‌آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 466525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.