تورج اصلانی با بی‌سرزمین در راه فجر

فیلم سینمایی «بی سرزمین» به کارگردانی تورج اصلانی و با بازی ترکیبی از بازیگران ترکی، سوری، عراقی و اقلیم کردستان که اخیراً آماده نمایش شده است؛ متقاضی حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر شد.

به گزارش ایمنا، فیلم سینمایی «بی سرزمین» (بی نیشتمان) به تهیه‌کنندگی و کارگردانی تورج اصلانی و محصول مشترک کشورهای ایران، عراق و سوریه؛ بعد از اتمام فیلمبرداری در شهرهای سلیمانیه و حلبچه در اقلیم کردستان عراق، آخرین مراحل فنی را در استودیوهای تهران پشت سر گذاشت و اخیراً آماده نمایش شده است و تورج اصلانی تهیه‌کننده و کارگردان این اثر سینمایی فرم حضور در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر را پر کرد.

در فیلم سینمایی «بی سرزمین» سومین ساخته بلند تورج اصلانی؛ ترکیبی از بازیگران سرشناس کشورهای ترکیه، سوریه، عراق و اقلیم کردستان در آن به چهار زبان کُردی، ترکی، عربی و فارسی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«بی سرزمین» سومین فیلم بلند سینمایی تورج اصلانی کارگردان نوگرای سینمای ایران، بعد از «حمال طلا» و «جینگو» (روایت معلق) به‌شمار می‌رود. تورج اصلانی با فیلم سینمایی «حمال طلا» در بخش رقابتی اصلی «جریان‌های نو» در بیست و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «بوسان» در کره جنوبی حضور داشت و کاندید جایزه بهترین کارگردانی فیلم اول و دوم این رویداد معتبر سینمایی بود و برای کارگردانی این اثر سینمایی جایزه «استعداد تازه» بخش رقابتی «سینمای جهان» در هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «دهوک» در اقلیم کردستان عراق و همچنین جایزه بهترین فیلمنامه بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم «چاتراپاتی شیواجی» در کشور هندوستان را از آن خود کرده است.

کد خبر 466323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.