اصفهان همچنان در وضعیت قرمز آلودگی هوا

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۵۷ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد ضمن اینکه بسیاری از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا قطع شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز دوشنبه - ۱۵ دی ماه- با میانگین ۱۵۷ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد.

کیفیت هوای این کلان‌شهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۶۷ همچنان وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

هم اکنون شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۱، خیابان استانداری روی عدد ۱۶۵، خیابان پروین روی عدد ۱۸۵، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۷۲، خیابان رودکی روی عدد ۱۵۱ گزارش می‌شود و همه ایستگاه‌های پایش هوای شهرداری در سطح شهر قطع است.

همچنین کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۹۴ و مبارکه با میانگین ۹۰ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در شاهین شهر با میانگین ۱۲۶ ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ وضعیت کیفی هوای شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 466252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.