سپاهان در اندیشه هفتمین برد برابر پرسپولیس در آزادی+ جدول

تیم فوتبال سپاهان در حالی به مصاف پرسپولیس می‌رود که تاکنون ۶ بار در خانه رقیب پیروز شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، نبرد پرسپولیس و سپاهان را به طور قطع می‌توان مهم‌ترین دیدار هر فصل فوتبال ایران پس از دربی تهران بر شمرد. دیدار تیم‌های پرطرفدار تهران و اصفهان که در بعضی از فصول در دو دهه اخیر از دربی تهران هم اهمیت بیشتری پیدا کرده است پر از ماجرا و داستان‌های متنوع است که لازمه هر جدال سنتی به شمار می‌رود.

در ۷۳ بازی رسمی تاریخ دو تیم در همه رقابت‌های رسمی از دهه ۴۰، سپاهان ۱۸ بار و پرسپولیس ۲۵ بار پیروز شده‌اند، ضمن اینکه ۳۰ دیدار نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. همچنین تاکنون ۱۶۸ گل در بازی‌های دو تیم زده شده است که ۷۵ گل سهم سپاهان و ۹۳ گل سهم پرسپولیس بوده است.

به غیر از تهران و اصفهان، تبریز هم یک بار میزبان مصاف دو تیم بوده که در آن دیدار سپاهان با نتیجه ۲ بر صفر پرسپولیس را شکست داد.

گفتنی است دیدار آخر دو تیم، دیدار برگشت فصل گذشته دو تیم به شمار می‌رود که سپاهان با حکم کمیته انضباطی به دلیل حاضر نشدن در زمین ۳ بر صفر بازنده اعلام شد. همچنین در دیدار رفت فصل گذشته در ورزشگاه آزادی سپاهان به پیروزی ۲ بر صفر رسید.

سپاهان هرچند در مجموع رقابت‌ها برد کمتری نسبت به پرسپولیس کسب کرده اما در رقابت‌های لیگ برتر بهتر از پرسپولیس عمل کرده است و در مجموع ۲ برد بیشتر در این رقابت‌ها دارد.

آمار ویژه رویارویی‌های سپاهان و پرسپولیس به شرح زیر است:

کد خبر 466249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.