رونمایی از ۵۹ دستگاه ماشین آلات عمرانی و خدمات شهری/ نوسازی ۳۰۰ دستگاه تاکسی

در بیست و سومین برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» آیین بهره‌برداری از ماشین آلات جدید خدمات شهری و سازمان عمران و نوسازی ۳۰۰ دستگاه تاکسی شهر در مجموع به ارزش یک‌هزار و ۴۳۷ میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در ادامه اجرای برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» پیش از ظهر امروز _یکشنبه ۱۴ دی‌ماه ۹۹_ با حضور شهردار اصفهان، رئیس و اعضای شورای شهر اصفهان از ناوگان ماشین‌آلات سازمان عمران شامل هفت دستگاه تراک‌میکسر ۲۶ تن حمل بتن با اعتباری بالغ بر ۱۸۴ میلیارد ریال و یک دستگاه خودرو نور رسان با اعتبار سه میلیارد ریال رونمایی شد.

در بخش خدمات شهری نیز امروز نوسازی تجهیزات و ماشین آلات خدمات شهری رونمایی شد که ماشین آلات خریداری شده شامل دو دستگاه بیل بکهو، تعداد ۱۰ عدد شاسی هیوندا برای زباله‌کش و یک عدد کشنده برای حمل جرثقیل ۱۵ تن با مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال است.

با این اقدام استفاده از جرثقیل ۱۵ تن در زمان وقوع حوادث وجود خواهد داشت، امکانی که تا پیش از این باید در صورت نیاز از طریق بخش خصوصی و با مشکلات بسیار زیاد فراهم می‌شد؛ با ورود این ماشین آلات به ناوگان سازمان خدمات موتوری، هزینه‌های تعمیر و نگهداری ماشین آلات شهرداری تا حد چشمگیری کاهش می‌یابد.

در بخش تاکسیرانی نیز نوسازی یک‌هزار دستگاه تاکسی با اعتبار یک هزار میلیارد ریال در دستور کار سازمان تاکسیرانی قرار گرفته که در فاز نخست ۳۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شده و مابقی تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

تاکسی‌های جدید با حمایت شهرداری و شورای شهر اصفهان و با ارائه تسهیلات وام برای هر تاکسی به مبلغ ۵۰ میلیون تومان (با سود چهار درصد) واگذار می‌شود؛ با نوسازی یک هزار تاکسی در شهر عمر این ناوگان از ۱۰ سال به کمتر از ۷.۵ سال کاهش خواهد یافت و کاهش آلایندگی‌ها و سرویس دهی بهینه به شهروندان را شاهد خواهیم بود.

شهرداری اصفهان پیشرو در نوسازی تاکسی‌ها در کشور بوده و این اتفاق خوشایند با حمایت مدیران شهری و بانک شهر رقم خورده و تا پایان امسال یک‌هزار تاکسی شهر نوسازی می‌شود.

نوسازی‌ها برای نجات شهر از آلودگی هوا است

قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان در آئین افتتاح و آغاز به کارگیری ماشین آلات جدید عمرانی و خدماتی شهرداری و نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر اصفهان اظهار کرد: شهرداری اصفهان پیشتاز نوسازی و بازسازی ناوگان اتوبوسرانی در کشور است و اجرای خط تراموا در شهر را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: برای راه اندازی خط دو مترو در دو سال گذشته پنج هزار میلیارد تومان به صورت مستقیم و غیر مستقیم هزینه شده تا اقدامی زیرساختی برای کاهش آلودگی هوا و ترافیک انجام شود.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: انجام اقدامات زیرساختی و عمرانی در شهر حاصل تلاش تمامی مدیران، کارکنان، پیمانکاران و کارگران شهرداری است از این رو از تمام کسانی که با فعالیت خود مدیریت شهری اصفهان را در کشور به عنوان مدیریت پیشرو معرفی کردند، قدردانی می‌کنم.

نوروزی تصریح کرد: در حال حاضر در شهر انقلاب بزرگ عمرانی به راه افتاده به طوری که در هر گوشه‌ای از شهر اقدامات عمرانی در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حوزه خدمات شهری نیز در تمام بخش‌ها می‌درخشد، گفت: روزانه ۴۰ میلیون متر مربع مساحت شهر نظافت می‌شود، آبیاری و نگهداری سه هزار و ۷۰۰ هکتار فضای سبز شهر و جمع‌آوری یک هزار تن زباله به صورت شبانه‌روزی در شهر از دیگر اقدامات در حال انجام است.

شهردار اصفهان تاکید کرد: مردانی در اصفهان در تمام صحنه‌های خدمات عمومی و تصمیم گیری در شورای شهر با دو دست شمشیر می‌زنند و می‌جنگند؛ البته عده‌ای می‌خواهند تا یک دست آنها کنار گذاشته شود و روال عادی باشد، اما این اتفاق نخواهد افتاد.

عمر تاکسی‌های شهر را به ۹ سال کاهش دادیم

وی با تاکید بر تداوم خدمات شهرداری در شهر گفت: بر اساس ارزیابی‌های سه سال گذشته، اگر هر روز این دوره مدیریت شهری با روزهای دوره قبل مقایسه شود، نشان می‌دهد چه خدماتی به شهر و شهروندان ارائه شده است؛ به عنوان مثال اگر عزم جدی شهرداری نبود تا سال آینده هم محل نمایشگاه جدید تپه‌ای از خاک بود.

نوروزی با ابراز خرسندی از پیشرفت پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان، گفت: اگر در این پروژه فعالیت‌ها به صورت شبانه روزی انجام نشده بود و ۷۰۰ میلیارد تومان پول مردم صرف احداث آن نمی‌شد، منتظر افتتاح پروژه در آینده نزدیک نبودیم.

وی با بیان اینکه نوسازی یک هزار دستگاه تاکسی شهر در دستور کار قرار گرفته و امروز از ۳۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شده رونمایی شد، ادامه داد: برای کاهش عمر تاکسی‌های شهر از ۱۰ سال، راهکاری جز نوسازی و بازسازی وجود نداشت، از این رو در یک فرصت کوتاه عمر ناگان را به ۹ سال کاهش دادیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه نوسازی ۳۰۰ دستگاه تاکسی یک سال از عمر این ناوگان را می‌کاهد، گفت: تاکسی‌های شهر ۹ ساله شدند و قرار است تا پایان سال با نوسازی ۷۰۰ تاکسی دیگر عمر این ناوگان به هفت سال کاهش برسد؛ بنابراین در یک دوره چهار ساله عمر ۱۰ ساله تاکسی‌های شهر به هفت سال تغییر پیدا می‌کند؛ همه این اقدامات در شرایط سخت اقتصادی انجام می‌شود.

نوروزی از رانندگان تاکسی به عنوان سفیران فرهنگی شهری یاد کرد و افزود: انتظار می‌رود رانندگان تاکسی همانگونه که تاکنون در مواجهه با مردم به صورت شایسته گفت و گو داشته‌اند، پیام خدمات شهرداری را به آنها برسانند؛ هر یک از رانندگان تاکسی یک رسانه هستند که از صبح تا شب با تعداد زیادی از شهروندان ارتباط دارند.

وی ادامه داد: با مصوبه این دوره شورای اسلامی شهر، دغدغه تاکسیرانان برای تاکسی مترها با ارائه بسته‌های حمایتی حل شد و این اقدامات برای توجه به درد دل تاکسیرانان است.

شهردار اصفهان افزود: اگر امکانات و تجهیزات شهری هر سه سال یک بار افزایش می‌یافت، امروز شرایط متفاوتی را در شهر شاهد بودیم.

وی ادامه داد: علیرغم نوسانات قیمت دلار و ارز و مشکلات اقتصادی، نوسازی تجهیزات و ماشین آلات شهرداری انجام شد که نوسازی آنها نجات مردم از مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوا است و این راه ادامه خواهد داشت.

نوروزی با بیان اینکه تمام شهروندان به خوبی می‌دانند هیچ ابری نمی‌تواند به این حقیقت آشکار سایه بیندازد، تاکید کرد: چشم بینا و ذهن هوشیار مردم به خوبی می‌داند که در سه سال گذشته چه اتفاقاتی در شهر رقم خورده است.

وی با بیان اینکه شهرداری سرآمد تحقق بودجه در بین تلاش‌های کشور است، گفت: خوشبختانه افزایش بودجه شهرداری در این دوره قابل قبول بوده و این روند ادامه می‌یابد تا شاهد کاسته شدن گوشه‌ای از مشکلات شهر باشیم.‌

اجازه نمی‌دهیم اصفهان از پیشتازی خود بازبماند

علیرضا نصر اصفهانی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این آئین با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی، اظهار کرد: آرامش امروز و افتخار به داشته‌هایمان مرهون ایثارگری شهدایی است که تمام هستی خود را در طبق اخلاص قرار داده و از جوانی، مال و ادامه تحصیل خود عبور کرده و در روز نیاز، به جبهه‌های حق علیه باطل شتافته و از خاک و ناموس کشور دفاع کردند.

وی افزود: امروز همچون دیگر یکشنبه‌ها شاهد افتتاح هفتگی و این بار رونمایی از خودروها و تجهیزات جدید شهرداری و نوسازی ۱۰۰ دستگاه تاکسی هستیم که یک اتفاق خوشایند در شهر بوده و چند سازمان در آن نقش داشته‌اند که تلاش آنها ستودنی است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه شهرداری در این دوره مدیریت شهری اعضای شورای اسلامی شهر را در کنار خود داشته و با همکاری‌های قابل تقدیر زمینه‌ساز نشاندن لبخند بر لبان مردم قدرشناس اصفهان بوده است، تصریح کرد: در سازمان‌های عمران، تاکسیرانی، آتش‌نشانی و خدمات موتوری شهرداری اقدامات مشترک و همکاری‌های خوبی انجام شده که ماحصل آن را امروز در آئین آغاز بکارگیری تجهیزات و ماشین آلات جدید عمرانی و خدماتی شهر شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی کنونی و با وجود دشواری‌های زیاد، فعالیت‌های خوبی در شهر شده، خاطرنشان کرد: علاوه بر انجام اقدامات روزمره مانند نگهداری فضای سبز، نظافت معابر شهر و حمل و نقل عمومی، شاهد هستیم که شهر اصفهان همچنان سرزنده است و مسیر رشد، توسعه و تعالی را طی می‌کند که این امر با نگاه به آینده و در طراز نیاز شهر سبب افزایش رضایت‌مندی مردم خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه با اجرای اقدامات و فعالیت‌های عمرانی و خدماتی در شهر امیدبخشی به مردم رقم می‌خورد، تصریح کرد: اجازه نمی‌دهیم که اصفهان در آینده از سرآمدی پیشتازی و پیش قراولی خود بازبماند.

وی تاکید کرد: باید بپذیریم در شرایط خاصی قرار داریم زیرا از یک سو با شیوع کرونا مواجه هستیم و از سوی دیگر مشکلات اقتصادی، آلودگی هوا و خشکی زاینده‌رود را پیش‌رو داریم و اگر غفلت کنیم آسیب‌های زیادی را برای مردم همراه خواهد داشت.

نصر اصفهانی اظهار امیدواری کرد: با کاهش آمار همه‌گیری کرونا در آینده جمع بیشتری از شهروندان اصفهان افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهر را شاهد باشند.

وی تاکید کرد: یکی از رسالت‌های اصحاب رسانه و خبرنگاران اطلاع‌رسانی به آحاد مردم است؛ اینکه مدیریت شهری با وجود شرایط سخت کنونی در سه سال و نیم گذشته اتفاقات خوشایندی را در شهر رقم زده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه ۲۲ سال از فعالیت شوراهای شهر در کشور می‌گذرد و مدیریت شهری در سایه آن ادامه حیات داده است، اظهار کرد: برای مقایسه بین خدمات دوره‌های مختلف، باید تعداد روزهایی که مدیریت شهری با مشکلات کمبود منابع مالی مواجه بوده مدنظر باشد تا قضاوت منصفانه‌ای از عملکرد شورا و شهرداری در ادوار مختلف داشته باشیم.

کد خبر 465990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.