دستگاه‌ها برای اجرای قانون هوای پاک اقدام کنند

استاندار اصفهان گفت: دستگاه‌های متولی این استان به صورت ویژه برای اجرای طرح‌های مرتبط با قانون هوای پاک اقدام کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی روز سه شنبه در جلسه وبینار با تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و استادان دانشگاه‌ها در خصوص وضعیت آلودگی هوای اصفهان افزود: استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه‌ها همچنان پلمب است.

وی ادامه داد: با توجه به وارونگی هوا در برخی از روزهای دی ماه اطلاع رسانی دقیق از طریق دستگاه‌های مربوطه به شهروندان صورت بگیرد و مردم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار اصفهان اظهار کرد: باید از ظرفیت استادان متخصص دانشگاه‌های استان در حوزه‌های زیست محیطی و آلایندگی هوا استفاده و راهکارهایی جهت رفع این معضل اتخاذ گردد.

وی بیان کرد: فرمانداری اصفهان با تشکیل جلسات مستمر در راستای اجرای قانون هوای پاک با هماهنگی مدیران شهرستان‌های اصفهان، خمینی شهر، شاهین شهر و نجف آباد وارد عمل شوند.

در این جلسه در خصوص مسائل آب استان بحث و تبادل صورت گرفت و تصمیماتی اتخاذ شد. آلودگی هوا یکی از چالش‌های اساسی کلان‌شهر اصفهان و شهرهای صنعتی اطراف آن است که کارشناسان تاکید دارند برای برون رفت از وضع موجود باید تدابیر اصولی اندیشید و برنامه‌های عملیاتی و راهکارهایی بر اساس تحقیقات علمی و دقیق در پیش گرفت.

کد خبر 465135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.