انتقال مشاغل مزاحم به خارج از شهر کرج/استقرار ۱۷۰۰ واحد کارگاهی در مجتمع «شیخ آباد»

رئیس اداره ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرج گفت: انتقال هزار و ۷۰۰ واحد کارگاهی (صنوف و مشاغل مزاحم) با زون‌بندی‌های تخصصی به مجتمع صنفی شیخ آباد پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایمنا، محمد رضایی نوری با اشاره به پیش بینی انتقال یک‌هزار و ۷۰۰ واحد کارگاهی (صنوف و مشاغل مزاحم) در شهر کرج، اظهار کرد: این مهم برای صنوفی از جمله آهنگران، کابینت سازان، درود گران، تانکر سازان و فلز تراشان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه صنوف یاد شده در مجتمع صنفی شیخ آباد واقع در حوالی میدان استاندارد منتقل می‌شود، افزود: با تلاش و حمایت همه جانبه شهردار کرج و اعضای کمیسیون بند ۲۰ این مهم عملیاتی می‌شود.

رئیس اداره ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرج تاکید کرد: موانع و مشکلات انتقال یک‌هزار و ۷۰۰ واحد کارگاهی شامل صنوف و مشاغل مزاحم به مجتمع صنفی شیخ آباد در کارگروه محلی ساماندهی مشاغل شهری به ریاست فرماندار ویژه شهرستان کرج بررسی شده است.

وی با بیان اینکه انجام این طرح مهم پس از ۱۶ سال عملیاتی می‌شود، ادامه داد: مشکلات به وجود آمده بیشتر جنبه حقوقی و قضائی داشته که تا حدود زیادی برطرف شده است.

رضایی نوری در خصوص مجتمع صنفی شیخ‌آباد که در مساحت ۳۵ هکتار ایجاد شده، گفت: این مجتمع از جمله مجتمع‌های صنفی تخصصی بی‌نظیر کشور است که راه اندازی آن به تعویق افتاده بود که با پیگیری‌های مستمر سازمان ساماندهی مشاغل شهری و حمایت اعضای کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها شورای اسلامی شهر به سرانجام رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه طرح انتقال صنوف و مشاغل مزاحم با جدیت و همت مدیران مناطق ده‌گانه در دستور کار قرار گرفته و عملیات اجرایی آغاز شده است، گفت: تعامل و همکاری رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز در حمایت از سیاست‌های کلان مرتبط با ساماندهی مشاغل آلاینده شهری که رضایت خاطر شهروندان را به ارمغان می‌آورد، ستودنی است.

رئیس اداره ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرج با بیان اینکه تغییر تکنولوژی باعث از بین رفتن کارکرد بعضی از مشاغل از جمله آهنگری و جایگزین آن با صنعت pvc شده است، گفت: نیازمند رویکردهای جدید هستیم به همین منظور استقرار صنوف در مجتمع صنفی شیخ آباد با مطالعات و کارشناسی دقیق مورد بازبینی قرار گرفته و در کمیسیون بند ۲۰ نیز به تصویب رسیده است.

وی تاکید کرد: در مصوبه هیئت وزیران سال ۱۳۹۶ وظایف همه دستگاه‌های از جمله اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری و اداره کل حفاظت محیط زیست در خصوص ساماندهی مشاغل مزاحم و آلاینده شهری آمده است.

منبع: فارس

کد خبر 465086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.