پیشرفت ۶۱ درصدی تقاطع چهار سطحی آزادگان مشهد

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد از نصب ۲۱۱ قطعه از ۲۳۱ قطعه سگمنت عرشه پل آزادگان خبر داد و گفت: عملیات احداث تقاطع چهار سطحی آزادگان مشهد ۶۱ درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش ایمنا، خلیل الله کاظمی اظهار کرد: یکی از مشکلات میدان نمایشگاه و در پی آن بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ترافیک سنگین این محدوده به ویژه در ایام تعطیل و یا زمان برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در محل نمایشگاه بین‌المللی است که گلایه زائر و مجاور را به دنبال داشته است.

وی افزود: بر همین اساس با توجه به مطالبه مردم برای رفع این مشکل و ضرورت‌های ترافیکی، عملیات اجرای پروژه تقاطع چهار سطحی آزادگان در محل اتصال بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، بزرگراه امام علی (ع) و میدان نمایشگاه در غرب مشهد ۲۵ مرداد ۹۸ آغاز شد.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد با بیان اینکه تقاطع میدان نمایشگاه دارای چهار سطح است که سطح منفی یک آن بولوار نمایشگاه را به بولوار آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند، تصریح کرد: سطح صفر این پروژه نیز به صورت میدان اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: سطح مثبت یک این تقاطع نیز، شرق بزرگراه امام علی (ع) را به غرب این بزرگراه و به سوی چناران متصل می‌کند.

کاظمی گفت: همچنین سطح مثبت دو تقاطع غیر همسطح آزادگان که دارای دو چپ گرد است بزرگراه امام علی (ع) را به بولوار نمایشگاه و دیگری غرب بزرگراه امام علی (ع) از سمت چناران را به بولوار آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه عرشه پل‌های تقاطع غیر همسطح آزادگان به صورت قطعات سگمنت اجرا خواهد شد، افزود: در حال حاضر ۲۱۱ قطعه از عرشه پل چپ گرد از بولوار امام علی (ع) به بولوار نمایشگاه نصب شده و ۲۰ قطعه دیگر نیز در کارگاه تولید و آماده نصب است.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد ادامه داد: یکی از معارضات در اجرای عرشه پل، وجود دکل‌های فشار قوی بود که این مشکل با نصب بزرگترین دکل برق کشور برطرف شده است و با رفع این مشکل ۲۰ قطعه سگمنت باقی مانده به سرعت نصب خواهد شد.

کد خبر 465055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.