۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸
قیمت نفت افزایش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۶ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش به ۵۱ دلار و ۲۲ سنت رسید.

به گزارش ایمنا، به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۶ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش به ۵۱ دلار و ۲۲ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با ۳۴ سنت معادل ۰.۷ درصد رشد به ۴۷ دلار و ۹۶ سنت رسید.

پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا افزایش رقم یارانه نقدی از ۶۰۰ دلار به ۲۰۰۰ دلار را تصویب کرد و سبب افزایش ریسک پذیری در میان سرمایه گذاران شد، ارزش سهام در بازارهای آسیایی شاهد افزایش بود و ارزش سهام در بورس ژاپن به بالاترین رقم در ۲۹ سال گذشته رسید.

پیش بینی‌ها در خصوص احتمال کاهش میزان ذخایر نفت خام آمریکا نیز در رشد قیمت نفت موثر بود.

۵ تحلیلگر شرکت کننده در نظرسنجی رویترز برآورد کردند که به طور متوسط میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۲.۱ میلیون بشکه کاهش یافته است. اما نگرانی‌ها از آمار مبتلایان به کرونا سبب شده تا قیمت‌ها بیش از حد بالا نرود.

بیشتر بخوانید

کاهش مجدد قیمت نفت به دلیل کرونا انگلیسی

مشاهده گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس سبب شده تا محدودیت‌های رفت و آمد بیشتری برقرار شود و این مسئله بر چشم انداز تقاضا برای نفت در کوتاه مدت تأثیر منفی گذاشته است. همچنین شمار بستری شدگان در بخش‌هایی از اروپا و آفریقا بالا رفته است.

تحلیلگران همچنین در انتظار نشست گروه اوپک پلاس در روز ۴ ژانویه هستند. الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه دیروز گفت انتظار دارد که در سال ۲۰۲۱ میزان تقاضای جهانی نفت ۵ تا ۶ میلیون بشکه افزایش یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 464937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.