انهدام باند سرقت از مشتریان بانک‌ها در لنجان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، از دستگیری اعضای باند سه نفره سرقت وجه نقد از مشتریان بانک‌ها در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان لنجان و اعتراف آنها به ۵۵ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین ترکیان، اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت وجه نقد از داخل خودروی مشتریان بانک‌ها در شهرستان لنجان و شکایت مال باختگان، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پس از بررسی‌های علمی و تخصصی صورت گرفته و همچنین استفاده از پایش‌های تصویری و یکسری تجهیزات هوشمند پلیسی دریافتند اعضای یک باند سه نفره افرادی که با وجوه بسیار بالا از بانک خارج می‌شدند را زیر نظر گرفته و در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت وجه نقد از داخل خودروهایشان کرده و سپس به وسیله یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ از صحنه متواری می‌شدند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به سابقه دار بودن اعضای باند مذکور، تصریح کرد: سرانجام با رصد هوشمندانه پلیس رد پای این افراد در شهرستان قزوین به دست آمد و کارآگاهان بلافاصله با اخذ نیابت قضائی به شهرستان مذکور رفته و متهمان که در یک هتل مخفی شده بودند را دستگیر و به شهرستان لنجان منتقل کردند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: سارقان دستگیر شده پس از مواجه با مدارک و مستندات پلیس به ۵۴ فقره سرقت وجه نقد مشتریان بانک‌ها از داخل خودروهایشان در استان اصفهان و یک فقره سرقت در استان قم اعتراف و عنوان کردند برای اینکه شناسایی نشوند در هر بار سرقت پلاک‌های مسروقه را بر روی خودروی خود نصب می‌کردند.

سرهنگ ترکیان گفت: با تکمیل شدن تحقیقات و اعتراف صریح متهمان به سرقت‌های صورت گرفته در این خصوص پرونده تشکیل و سارقان برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

کد خبر 464346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.