آمار کرونا همدان ۳ دی، ۴ فوتی و ۱۸ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۱۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و چهار مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ چهار شنبه سوم دی ماه_ اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۸ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی اضافه کرد: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۷ مورد بوده است که ۳۷ نفر در بخشی عادی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۳۳ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون ۹ هزار و ۶۸۵ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

وی با اعلام اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان چهار نفر از مبتلایان به کرونا جان باختند، گفت: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به یک هزار و ۳۹۲ نفر رسیده است.

طاهری در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۳۴۳ نفر، بهار ۵۵۴ نفر، تویسرکان ۵۹۵ نفر، رزن ۳۷۸ نفر، درگزین ۱۶۴ نفر، فامنین ۱۷۰ نفر و کبودر آهنگ ۶۰۵ نفر بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین تا کنون در شهرستان ملایر یک هزار و ۸۱۵ نفر، نهاوند یک هزار و ۸۵ نفر و همدان سه هزار و ۷۱۳ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۲۶۳ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، توضیح داد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

وی گفت: پنج مرحله ضروری برای کنترل بیماری کرونا از جمله شناسایی سریع مبتلایان، جداسازی سریع، درمان سریع، پیگیری وضعیت بهبود یافتگان و دریابی مبتلایان وجود دارد و تا زمانی که این پنج اصل به درستی انجام نشود، نمی‌توانیم انتظار کاهش آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را داشته باشیم.

طاهری تاکید کرد: به دلیل رعایت افراد و اعمال محدودیت‌ها استان همدان در وضعیت نارنجی قرار گرفت، اما نباید فراموش کنیم که اگر عادی انگاری شود و دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا در استان رعایت نشود، دوباره به وضعیت قرمز بازمی‌گردیم.

کد خبر 463775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.