آمار کرونا استان فارس ۳ دی؛ ۸ فوتی و ۳۲۴ ابتلای جدید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در سوم دی‌ماه را تشریح کرد.

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز – چهارشنبه سوم دی‌ماه- اظهار کرد: با شناسایی ۳۲۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان فارس تعداد کل مبتلایان این ویروس از آغاز شیوع کرونا به ۱۵۹ هزار و ۷۶۹ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، هشت نفر در استان فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به دو هزار و ۹۴۹ نفر رسیده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار کلی بهبودیافتگان کرونا در استان فارس، تصریح کرد: تاکنون ۱۵۴ هزار و ۵۳۸ نفر در این استان با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی ۶۴۷ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۱۶۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

اکبری اظهار کرد: تاکنون بیش از ۵۴۱ هزار آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در استان فارس انجام شده است.

کد خبر 463772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.