مردم خبر واکسن را فقط از وزیر بشنوند/روزهای کم التهاب کرونایی

وزیر بهداشت، به تاکید بر وضعیت بیماری کرونا در کشور، گفت: مردم خبر واکسن را فقط از بنده بشنوند.

به گزارش ایمنا، سعید نمکی، بعد از ظهر چهارشنبه در ارتباط زنده با شبکه خبر سیما، با ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا، واکسن و همچنین ویروس انگلیسی، اظهار کرد: رصد شبانه روزی طرح شهید سلیمانی را داریم. اما باز هم جهان روزهای پر التهابی را سپری کرد.

نمکی با با تاکید بر اینکه ایران بر عکس جهان روزهای کم التهاب تری را سپری کرد، گفت: میزان مرگ و میر و ابتلاء نسبت به بقیه کشورهای جهان، روزهای آرام تری را سپری کرد.

وزیر بهداشت درباره تلاش‌های صورت گرفته برای کنترل بیماری در کشور، تصریح کرد: از اولین روز آذر که پر از نقاط قرمز کرونایی در کشور بودیم، در آخرین روز آذر ۹۹ نقاط قرمز محو شد.

نمکی ادامه داد: البته هنوز نقاط پر التهاب در برخی از مناطق شمالی کشور دیده می‌شود و باید مراقبت باشیم به روزهای گذشته باز نگردیم. ویروس انگلیسی نیز از قدرت سرایت و بیماری‌زایی بالاتری برخوردار است.

وزیر بهداشت با اشاره به ممنوعیت پروازهای ایران به انگلستان، اظهار کرد: تا کنون ردپایی از این ویروس در کشور پیدا نکرده‌ایم. البته ما موتاسیون در ویروس دیده بودیم اما هیچکدام از نوع انگلیسی نبوده است.

وی ادامه داد: پیرامون واکسن کرونا، مردم فقط صحبت را از وزیر بشنوند. همان طور که داروهای ضد ویروس در هر کجای دنیا مصرف شده است، برای مردم خودمان تهیه و تولید کرده‌ایم.

بنا به گزارش مهر، نمکی خاطرنشان کرد: در رابطه با واکسن هم همه راه‌ها را می‌رویم و از بهترین و مطمئن‌ترین منابع دنیا در حال خرید هستیم. البته هیچ جای دنیا بر روی واکسن قسم نخورده‌اند. در آینده نزدیک خبرهای خوشی از آغاز تزریق واکسن خواهیم داشت.

کد خبر 463748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.