۴ شهر در وضعیت ناپایدار کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: علی‌رغم تداوم روند کاهشی در موارد ابتلا و بستری روزانه، وضعیت بیماری اما در برخی شهرستان‌ها مانند بندر گز در استان گلستان، رضوانشهر از استان گیلان و شهرستان‌های رامسر و نوشهر از استان مازندران همچنان ناپایدار است.

به گزارش ایمنا، دکتر سیما سادات لاری، گفت: نمودار موارد ابتلاء و بستری روزانه در استان گلستان پس از افزایش نسبی در هفته‌های گذشته، اکنون به یک ثبات نسبی رسیده است. طرح مدیریت و اپیدمی کرونا با عنوان طرح شهید قاسم سلیمانی در این استان در حال اجرا است و کمیته‌های عملیاتی طرح مذکور در قالب تیم‌های مراقبت، حمایت و نظارت در مناطق مختلف استان تشکیل و مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: در حال حاضر کمیته‌های عملیاتی محلات متشکل از نیروهای حوزه سلامت، داوطلبین بسیج، هلال‌احمر، سفیران سلامت و نیروهای مردمی در قالب حدود ۳۰۰ کمیته عملیاتی و به تناسب در تیم‌های حمایتی و نظارتی با هماهنگی و در کنار دانشگاه علوم‌پزشکی گلستان در حال ارائه خدمت هستند.

لاری ادامه داد: از زمان اجرای طرح در گلستان از بیش از ۳۳ هزار نفر غربالگری صورت گرفته است و انجام تست سریع (رپید) از افراد دارای بیماری آغاز شده است. از زمان آغاز اجرای طرح بیش از ۱۲ هزار مورد بازدید نظارتی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان انجام شده است، از جمله اقدامات خیران استان گلستان می‌توان به کمک مالی به حدود ۲۶۰۰ خانواده آسیب‌پذیر جهت خرید اقلام بهداشتی اشاره کنیم.

بنابه گزارش ایسنا، وی در خاتمه تاکید کرد: علی‌رغم تداوم روند کاهشی در موارد ابتلاء و بستری روزانه وضعیت بیماری در برخی شهرستان‌ها مانند بندر گز در استان گلستان، رضوانشهر از استان گیلان و شهرستان‌های رامسر و نوشهر از استان مازندران همچنان ناپایدار است. امیدواریم با تقویت و تداوم همکاری مردم در عمل به توصیه‌های بهداشتی، شاهد تداوم روند کاهشی شیوع بیماری در کشور باشیم.

کد خبر 463724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.