نحوه بررسی پیشنهادات نمایندگان درباره طرح‌ها و لوایح در صحن علنی اصلاح شود

رئیس مجلس شورای اسلامی بر اصلاح آئین نامه داخلی مجلس به منظور تسریع در روند بررسی طرح ها و لوایح ارجاعی به صحن علنی تاکید کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز -چهارشنبه، سوم دی ماه- مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: بر اساس آئین نامه داخلی مجلس، حق نمایندگان است که پیشنهادات ثبت شده آن‌ها قبل از بررسی گزارش و مصوبه کمیسیون، مورد بررسی قرار گرفته و به رأی گذاشته شود اما شاهد هستیم که بررسی پیشنهادات چقدر وقت صحن مجلس را به خود اختصاص می‌دهد.

وی افزود: همکاران محترم مشاهده می‌کنند که دوستان نسبت به این موضوع نیز معترض هستند. پیش‌تر برای اصلاح این موضوع با زحمت اعضای کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس، طرحی تدوین شد که ابتدا نظر کمیسیون را در بررسی طرح‌ها و لوایح به رأی بگذاریم و پس از آن پیشنهادات نمایندگان مطرح شود اما به هر دلیلی نمایندگان به این اصلاح آئین نامه رأی موافق ندادند و امروز شاهدیم که بر اساس روال قبلی چقدر وقت مجلس گرفته می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لذا خواهش می‌کنم ریاست کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس با انگیزه بیشتر بحث اصلاح آئین نامه را دنبال کنند تا ما در شرایط فعلی که موضوعات بسیار مهم و جدی را در دستورکار داریم، بتوانیم با سرعت بیشتری به امر قانونگذاری بپردازیم تا از وقت یکایک نمایندگان که در حقیقت وقت همه ملت ایران است بهره بیشتری ببریم.

کد خبر 463675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.