پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۳ دی ۹۹

دیروز دلار ۳۰ تومان رشد کرد و به بهای ۲۵ هزار و ۶۳۰ تومان رسید. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گزارش ایمنا، دیروز دلار ۳۰ تومان رشد کرد و به بهای ۲۵ هزار و ۶۳۰ تومان رسید. همچنین قیمت این اسکناس امریکایی در بازار متشکل ۲۵,۲۳۸ تومان ثبت شد. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گفته تحلیلگران فنی تا زمانی که قیمت دلار زیر محدوده ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومانی قرار دارد، تقاضای جدیدی وارد بازار نخواهد شد. روز سه‌شنبه بازار نه تنها نتوانست سطح یاد شده را بشکند که در برخی مواقع، کشش به سوی نرخ‌های پایین‌تر را هم از خود بروز داد. به‌نظر می‌رسد در بازار داخلی سطح تقاضا تا اندازه‌ای افت کرده که قیمت در معاملات نقدی توانایی زیادی برای رشد ندارد و حتی از نرخ حواله‌ای درهم عقب افتاده است.

نرخ حواله درهم، دیروز بالای ۷,۱۰۰ تومان بود و با توجه به ارزش درهم، دلار در بازار داخلی حداقل می‌توانست در کانال ۲۶ هزار تومانی نوسان کند. معامله‌گران با توجه به عدم‌هماهنگی قیمت حواله با بازار نقدی تهران عنوان می‌کنند که میزان تقاضا افت کرده است.

در حالی‌که عده‌ای از فعالان بر افت تقاضا تاکید می‌کنند، عده‌ای از معامله‌گران تاکید می‌کنند که دلار در روزهای اخیر توانسته است سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را حفظ کند. از نگاه آنها حفظ سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به معنای آن است که بازار توان افت بیشتر را ندارد و به زودی با ورود جدید تقاضا، باز هم به کانال ۲۶ هزار تومانی بازخواهد گشت.

در مقابل کاهشی‌هایی نیز در بازار حضور دارند که امیدوارند قیمت دلار پایین‌تر بیاید. کاهشی‌ها باور دارند با تصویب لوایح موردنیاز گروه ویژه اقدام مالی و آغاز مذاکرات برای رفع تحریم‌ها، سیر کاهش قیمت‌ها تندتر خواهد شد. این در حالی است که افزایشی‌ها همچنان به افزایش سنتی تقاضا در ابتدای زمستان خوش‌بین هستند و هم اینکه امیدوارند بازار پس از یک دوره کاهش قیمت تدریجی، به مرور بار دیگر با افزایش تقاضاهای فنی مواجه شود.

منبع: دنیای اقتصاد

کد خبر 463598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.