۲۰ اتوبوس برای نابینایان و ناشنوایان در یزد مناسب سازی شد

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد از مناسب سازی ۲۰ دستگاه اتوبوس شهری در مسیر هفت خوان برای نابینایان و ناشنوایان خبر داد.

به گزارش ایمنا؛ محمدرضا شفیعی در این باره اظهار کرد: ۳۴ دستگاه اتوبوس نوسازی شده متعلق به سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد برای معلولان، سالمندان، زنان باردار و سایر گروه‌های دارای معلولیت حرکتی مناسب سازی شده است.

وی تصریح کرد: رمپ و کمربند نگهدارنده ویلچر و کالسکه در اتوبوس‌های مناسب سازی شده، نصب شد و مشکل تردد افراد دارای محدودیت‌های حرکتی با اتوبوس‌های شهری تقریباً برطرف شده است.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد از راه‌اندازی سامانه صوتی و نوشتاری اعلام ایستگاه‌ها در اتوبوس‌های مسیر هفت خوان خبر داد و افزود: ۲۰ اتوبوس در این مسیر با نصب این سامانه برای نابینایان و ناشنوایان مناسب سازی شده است.

وی همچنین از اختصاص دو دستگاه مینی‌بوس بخش خصوصی به معلولان ضایعه نخاعی خبر داد و گفت: از این طریق تلاش شده تا تردد این معلولان در سطح شهر تسهیل شود.

«داوود زارع»، معاون سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد نیز در مورد مناسب سازی سیستم حمل و نقل شهری اظهار کرد: اتوبوس‌های قدیمی نیاز به هزینه بسیاری برای مناسب سازی دارند بر این اساس تمرکز بر مناسب سازی اتوبوس‌های جدید است.

وی عنوان کرد: تمام اتوبوس‌های جدید خریداری مناسب سازی شده، اما اتوبوس‌های بخش خصوصی قابلیت مناسب سازی ندارند البته در عین حال، ۲۰ دستگاه اتوبوس بخش خصوصی نیز به تدریج به سیستم‌های مورد نیاز معلولان تجهیز می‌شود.

گفتنی است؛ مسیر میدان همافر تا مسجد جامع یزد توسط ستاد مناسب سازی شورای شهر یزد در قالب طرحی به نام هفت خوان در حال مناسب سازی است.

کد خبر 462993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.