نمکی: واکسن کرونا از مطمئن‌ترین منابع وارد کشور می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر قرار باشد واکسنی برای کرونا وارد شود، از مطمئن‌ترین منابع که در بیرون از این سرزمین ریسک خود را طی کرده، وارد خواهد شد.

به گزارش ایمنا، به نقل از وبدا، سعید نمکی روز دوشنبه در جلسه قرارگاه تأمین دارو و تجهیزات پزشکی به بیان جزئیات اقدامات انجام شده برای تأمین واکسن، برنامه‌ریزی برای واردات و خرید از کشورهای دیگر و اتحادیه " کوواکس" پرداخت و دستور پیگیری‌های لازم را به مدیران مربوطه ارائه داد.

وی گفت: مردم بدانند که همواره به فکر آنها هستیم و در مورد تأمین واکسن کرونا نگران نباشند.

نمکی در ادامه در خصوص قیمت پایه برای خرید تجهیزات پزشکی و قطعات موردنیاز، گفت: در این زمینه باید قیمت پایه بر مبنای ارز تخصیصی تعیین شود تا با پدیده گرانفروشی و انحصار کالا مواجه نشویم و همزمان حمایت لازم و هدفمند از تولید داخل در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین بر تسهیل تأمین دستگاه اکسیژن ساز از سوی دستگاه‌های ذی ربط از جمله وزارت صنعت و ضرورت تأمین آن برای مراکز درمانی برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹، تاکید کرد.

وزیر بهداشت درباره تأمین و واردات مواد اولیه، بر واردات مواد اولیه مرغوب و باکیفیت بالا از سوی تولیدکنندگان داخلی و افزایش کیفیت تولید داخل تاکید کرد.

قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت نیز در این جلسه گفت: وزارت بهداشت از ابتدا از بازی‌های سیاسی و چالش‌ها و حاشیه‌ها دور بوده و اقدامات خود را با برنامه ریزی پیش برده است. در موضوع دارو نیز استراتژی‌های صحیحی پیش رفتیم و با اینکه اغلب داروهای مطرح برای کووید ۱۹ تأثیر واضحی در کاهش مرگ و میرها نداشت، فرصت‌ها از بیماران دریغ نشده و در کمترین زمان ممکن آنها را تهیه و حتی تولید کردیم و در اختیار مراکز درمانی قرار دادیم، در مورد واکسن نیز چنین است و البته تمامی اقدامات باید مستندسازی شود تا تلاش‌های وزارت بهداشت و نظام سلامت در این زمینه نادیده انگاشته نشود.

کد خبر 461541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.