دبیران جشنواره شعر فجر منصوب شدند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکام جداگانه‌ای دبیر علمی و دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره شعر فجر را منصوب کرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، سیدعباس صالحی در احکامی جداگانه، مریم جلالی، شاعر، مترجم و مدرس دانشگاه را به عنوان دبیر علمی و مصطفی راضی جلالی، شاعر و مدیر دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران را به عنوان دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر منصوب کرد.

در حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انتصاب دبیر علمی این رویداد ملی آمده است:

«نظر به پیشنهاد معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب و ادبیات ایران و با توجه به سوابق و تجارب ارزنده شما در عرصه شعر و پژوهش‌های گرانسنگ ادبیات فارسی به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر» منصوب می‌شوید.

امید است بر اساس وظایف مندرج در آیین‌نامه جشنواره و در تعامل موثر با دبیرخانه جشنواره اقدام لازم را معمول کنید.

مزید توفیق شما را از خداوند متعال مسألت دارم.»

در متن حکم سیدعباس صالحی خطاب به دبیر اجرایی جشنواره شعر فجر نیز آمده است:

«نظر به سوابق ارزشمند جنابعالی در عرصه‌های فرهنگی، به ویژه در برگزاری جوایز ملی ادبی به موجب این حکم به عنوان «دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر» منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال و تعامل با استادان، شاعران ارجمند و هیات علمی، در برگزاری شایسته این رویداد بزرگ موفق و مؤید باشید.»

مریم جلالی دارای مدرک دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه فردوسی مشهد است. همچنین علاوه بر عضویت در هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، عضو رسمی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی و نیز هیات علمی و هیات داوران جایزه ادبی پروین اعتصامی و جشنواره شعر فجر بوده است.

کد خبر 461468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.