چله‌نشینی برای هر خانواده ایرانی چقدر تمام می‌شود؟

مدیر عامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران قیمت میوه و آجیل شب یلدا را تشریح کرد.

به گزارش ایمنا، سید سعید راد با اشاره به قیمت میوه‌های مخصوص شب یلدا اظهار کرد: میوه‌های یلدایی شامل چهار میوه هندوانه، انار، خرمالو و ازگیل است که از دیر باز برای مردم تهران از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در شب یلدا برخوردار بوده‌اند و با مبلغ ۴۹ هزار تومان می‌توان این میوه‌ها را خریداری کرد.

خرید میوه‌های شب یلدا تا ۴۰ درصد ارزان‌تر از میوه فروشی‌های سطح شهر

وی ادامه داد: با ۴۹ هزار تومان می‌توان یک عدد هندوانه ۴ کیلویی به قیمت ۱۰,۴۰۰ تومان (هر کیلوگرم ۲۶۰۰ تومان)، یک کیلوگرم انار به قیمت ۱۱۲۰۰ تومان، یک کیلوگرم خرمالو به قیمت ۱۳,۵۰۰ تومان و یک کیلوگرم ازگیل به قیمت ۱۳,۹۰۰ تومان (جمعاً ۴۹ هزار تومان) از میادین میوه و تره بار خریداری کرد.

مدیر عامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که با نزدیک‌تر شدن به شب یلدا قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کنند و میادین میوه و تره بار چه برنامه‌ای در این حوزه دارند، گفت: ممکن است با نزدیک‌تر شدن به شب یلدا قیمت این اقلام کمی افزایش پیدا کند، اما به شهروندان این اطمینان را می‌دهیم که آن‌ها می‌توانند میوه‌های مورد نیاز خود در شب یلدا را ۳۰ تا ۴۰ درصد ارزان‌تر از سطح شهر از میادین میوه و تره بار خریداری کنند.

راد در پاسخ به این سوال که برای خرید آجیل‌های شب یلدا چه اقداماتی انجام شده و قیمت آن‌ها چقدر است گفت: درباره سایر محصولات مورد نیاز خانواده‌ها از جمله انواع آجیل، خشکبار و تنقلات در طولانی‌ترین شب سال پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است.

وی درباره قیمت انواع آجیل و خشکبار درجه یک و تنقلاتی که در شب یلدا مصرف می‌شوند گفت: در حال حاضر، با مبلغ ۹۰ هزار تومان می‌توان یک کیلوگرم آجیل شب یلدا شامل بادام درختی، پسته، فندق، تخمه کدو، تخمه جاپانی، نخودچی، توت خشک، برگ قیسی، برگ زردآلو و کشمش سبز از میادین میوه و تره بار خریداری کرد.

منبع: تابناک

کد خبر 461413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.