قرار نیست روزهای ۲۹ و ۳۰ آذر تعطیل شود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: قرار نیست روزهای ۲۹ و ۳۰ آذر تعطیل شود و تنها کاهش ساعت تردد از ۲۱ به ۱۸ برای جلوگیری از برگزاری دورهمی های شب یلدا، در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و بررسی می‌شود.

به گزارش ایمنا، علیرضا رئیسی در خصوص، احتمال کاهش ساعت تردد به ۱۸ در شب یلدا بیان کرد: احیاناً روز سه شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا درباره محدودیت‌ها برای شب یلدا تصمیم‌گیری می‌شود.

وی ادامه داد: قرار نیست روزهای شنبه یا یک شنبه تعطیل باشد و فقط ممکن است که منع تردد از ساعت ۲۱ به ساعت ۱۸ کاهش پیدا کند تا از برگزاری دورهمی‌های شب یلدا جلوگیری شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بعضی گفته‌اند که کل شهرها در شب یلدا تعطیل می‌شوند که به هیچ وجه این مسئله مطرح نیست. به دنبال تعطیلی نیستیم، زیرا این تعطیلی هیچ اثری ندارد و محدودیت تردد از ساعت ۱۸ برای کاهش تردد در سطح شهر است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: توصیه این است که دورهمی‌های خانوادگی در شب یلدا کم شود، زیرا برگزاری این دورهمی‌ها می‌تواند تمام دستاوردهای ما در هفته‌های اخیر را از بین ببرد.

بنا به گزارش ایرنا، حسن روحانی رئیس جمهوری روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: همه باید توجه کنیم که یک عامل یا دستورالعمل کافی نیست. یک ماسک به تنهایی یا شستن دست به تنهایی یا فاصله اجتماعی به تنهایی کافی نیست. تمام این دستورالعمل‌ها هر کدام یک تأثیری دارند و باید کنار هم جمع شوند تا ما را از این ویروس نجات بدهد. بالاخص الان فصل زمستان است و مردم در اتاق دربسته هستند و تهویه هوا ممکن است مناسب نباشد.

وی مطرح کرد: تمامی مردم در این چند هفته سعی کردند. آمار ما فعلاً خوشحال کننده است. تمامی نمودارهایی که به سمت آسمان می‌رفت، سر به زیر و متواضع شدند و به طرف پایین می‌آیند. این به دلیل تلاش همه متخصصان است.

شاهد این شرایط خوب هستیم، خدای نکرده این شرایط خوب می‌تواند با شب یلدا به هم بریزد. ممکن است خانواده‌ها در شب یلدا دور هم جمع شوند و دو هفته بعد شاهد موج بیماری و مرگ و میر باشیم. برای شب یلدا مردم مراقبت کنند. این شب یلدا را در فضای مجازی و الکترونیکی برقرار کنند، بدون این که یکدیگر را از نزدیک ببینند. مراسم امسال را باید به این صورت انجام بدهیم و غیرحضوری باشد.

کد خبر 461407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • حسام IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۸
    0 1
    خیلی خوب است