هوای کلانشهر اصفهان و ۴ شهر مجاور ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۶۱ برای عموم شهروندان ناسالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز دوشنبه _بیست و چهارم آذرماه_ با میانگین ۱۳۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۶۱ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۶، خیابان استانداری روی عدد ۱۶۴، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۵۶، خیابان رودکی بدون داده، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۸۲ و خیابان پروین روی عدد ۱۳۹ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در مبارکه با میانگین ۱۴۳ و شاهین شهر با میانگین ۱۲۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در نجف آباد و سجزیی به ترتیب ۱۵۲ و ۱۹۶ برای عموم مردم ناسالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 461334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.