۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
هوای اصفهان در وضعیت قرمز

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۵۷ وضعیت ناسالم برای عموم (قرمز) را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز پنجشنبه - سیزدهم آذر - با میانگین ۱۱۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۵۷ وضعیت ناسالم برای عموم را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۷۳، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۶۲، خیابان رودکی روی عدد ۹۲، خیابان استانداری روی عدد ۱۷۲، خیابان دانشگاه بدون داده و خیابان پروین روی عدد ۱۲۱ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۸۷، شاهین شهر با میانگین ۸۳ سالم و در مبارکه و خمینی شهر به ترتیب با میانگین ۱۱۷ و ۱۳۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 459199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.