متناسب با تغییر وضعیت کرونا در شهرها دستورالعمل متناسب اعمال خواهد شد

وزیر کشور گفت: متناسب با تغییر وضعیت بیماری در شهرهای مختلف از قرمز به نارنجی یا زرد، دستورالعمل متناسب اعمال خواهد شد.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرار گاه عملیاتی مقابله با بیماری کرونا در حاشیه نشست مشترک امروز کمیته حمل و نقل و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا که با حضور وزیر راه و شهرسازی، شهردار تهران و مدیران ذیربط هر سه دستگاه برگزار شد؛ با اشاره به اینکه خوشبختانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیماری کرونا تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌ها کاهش یافته است؛ گفت: حوزه‌های حمل و نقل درون شهری و برون شهری، هوایی، ریلی و زمینی مستلزم دقت و نظارت و اعمال مقررات و مصوبات ستاد برای رعایت شرایط مطلوب و حفاظت و صیانت از مسافران و مردم عزیزمان است.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در خصوص اهمیت برگزاری این نشست خاطر نشان کرد: پیرو جلسات گذشته که با کمیته‌ها داشتیم امروز هم جلسه مهمی با کمیته حمل و نقل داشتیم که این کمیته مسئولیت خطیری در حوزه درون شهری، برون شهری، هوایی، ریلی و زمینی دارد.

وزیر کشور با اشاره به اهمیت کمیته حمل و نقل در امر مبارزه با کرونا گفت: گزارشی که امروز از سوی بخش‌های مختلف در این کمیته ارائه شد، دال بر این است که در این عرصه با توفیق مواجه هستند. در این نشست، شهرداری‌ها گزارش مفصلی از حمل و نقل درون شهری دادند و دوستان مسئول از شرایط حمل ونقل با هواپیما و راه آهن و اتوبوس رانی، گزارش‌های خوبی ارائه دادند که لازم است از همه این عزیزان و دست اندرکاران این حوزه‌ها از جمله، رانندگان، خلبانان، لوکوموتیورانان، رانندگان تاکسی و اتوبوس شهری و دیگر عواملی که در این عرصه‌ها تلاش می‌کنند، تشکر کنم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا گفت: با همکاری خوب مردم و همت همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه کمیته بهداشت و درمان و کمیته حمل و نقل در این مدت؛ در یک فضای هماهنگی و انسجام کارها را پیش می‌برند.

وی ادامه داد: با همکاری خوب مردم، ظرف دو هفته تعداد بستری‌ها کاهش یافته و خیلی از شهرهای قرمز به نارنجی و شهرهای نارنجی به زرد تبدیل شده است و از شنبه متناسب با این تغییرات، دستورالعمل حوزه شهرهای دارای وضعیت نارنجی و زرد در شهرهایی که به نارنجی یا قرمز تغییر وضعیت داشته اند، اعمال خواهد شد.

وزیر کشور تاکید کرد: اگر همچنان همه روندهای محله محوری، قرنطینه مبتلایان، اجرای تست انبوه و طرح کمیته حمل و نقل برای مراقبت از مسافران با همین درجه از همکاری و مساعدت پیش برود و مردم هم خوب دستورالعمل‌ها را رعایت کنند، امیدوار هستیم که دیگر به شرایطی بر نگردیم که وضع شهرها قرمز شود.

وی ادامه داد: این در حالی است که وقتی شهری قرمز می‌شود، همه مردم و کسبه عزیز دچار زحمت می‌شوند و به ناچار همه فعالیت‌ها محدود می‌شود و برای همه این محدودیت‌ها دشواری به همراه دارد. بعلاوه انواع آثار اجتماعی و روانی نیز در کنار این دشورای‌های اجتناب ناپذیر وجود خواهد داشت.

وزیر کشور در بخش دیگری از توضیحات خود به روند رو به پیش تولید واکسن در دنیا و در داخل کشور اشاره کرد و گفت: امید داریم با مجموعه تلاش‌های موجود و همه این مؤلفه‌ها بتوانیم شرایط را مدیریت کرده و هرچه جلوتر می‌رویم، شرایط مطلوب‌تری داشته باشیم.

رحمانی فضلی در پایان گفت: امیدواریم همه مردم و مسئولان و به ویژه رسانه‌ها که در همه مراحل مبارزه با این بیماری همراه ما بودند این همکاری را ادامه دهند.

گفتنی است، این نشست که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور جمعی از استانداران و شهرداران کلانشهرهای کشور برگزار شد.

کد خبر 459155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.