مناسب‌سازی ۳۰ بازار میوه و تره بار برای افراد دارای معلولیت

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران از مناسب‌سازی ۳۰ بازار میوه و تره بار برای افراد دارای معلولیت تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش ایمنا، سید سعید راد درباره مناسب‌سازی بازار میوه و تره بار تهران اظهار کرد: احداث ۲۶ بازار جدید میوه و تره بار در دستور کار این سازمان قرار دارد و بازارهای جدید میوه و تره بار تا برای معلولان مناسب‌سازی نشوند، افتتاح و بهره‌برداری نمی‌شوند.

وی در آستانه «روز جهانی معلولان» از مناسب‌سازی ۳۰ بازار میوه و تره بار تهران برای افراد دارای معلولیت تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: بازارهای میوه و تره بار همان اندازه که برای شهروندان سالم قابل استفاده است، برای شهروندان دارای معلولیت نیز باید قابل استفاده باشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با بیان اینکه میادین میوه و تره بار از مصادیق تحقق عملی تبدیل تهران به شهری برای همه شهروندان هستند، اظهار کرد: در این راستا، تلاش می‌کنیم تا بازارهای موجود را به منظور حضور آسان و ایمن همه شهروندان از جمله شهروندان دارای معلولیت مناسب‌سازی کنیم.

وی با بیان اینکه بازارهای جدید را مطابق استانداردهای روز و با رعایت ملاحظات مربوط به امکان استفاده ایمن و آسان توان‌خواهان می‌سازیم، تصریح کرد: در مناسب‌سازی بازارهای موجود نیز تمام مؤلفه‌های مورد نظر را برای اینکه استفاده از این مراکز خدماتی برای توان‌یابان نیز امکان‌پذیر باشد، مورد توجه قرار داده‌ایم.

راد با تأکید بر اینکه با اتمام عملیات مناسب‌سازی بازارهای موجود و افتتاح بازارهای جدید مناسب‌سازی شده، عملاً نزدیک به نیمی از میادین و بازارهای میوه و تره بار تهران برای افراد دارای معلولیت بهسازی شده‌اند، خاطرنشان کرد: البته زمانی به نقطه مطلوب می‌رسیم که صد در صد میادین و بازارها برای استفاده آنها مناسب‌سازی شده باشد که برای رسیدن به این هدف برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌ایم.

کد خبر 459013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.