اجرای صدها پروژه عمرانی با تهیه بیش از ۳۱۰ طرح در اصفهان

مدیرعامل سازمان طراحی و فنی مهندسی شهرداری اصفهان گفت: بستر لازم برای اجرای صدها پروژه عمرانی با تهیه بیش از ۳۱۰ طرح در هشت ماهه نخست سال‌جاری ایجاد شده است.

سعید کورنگ بهشتی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: به دنبال طراحی صدها پروژه بزرگ و کوچک در طی سال گذشته و اجرای طرح‌های بزرگی همچون تقاطع‌های آفتاب و شهید سلیمانی و همچنین بخش‌های شرقی رینگ حفاظتی، امسال نیز علیرغم مشکلات و محدودیت‌های ناشی از شیوع گسترده بیماری کرونا، ضمن رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و تشکیل اکثر قریب به اتفاق جلسات و کمیته‌های فنی به طور مجازی و به صورت مستمر، در طول هشت ماه نخست سال، جمعاً بیش از ۳۱۰ طرح عمرانی تکمیل، بازنگری و ابلاغ شد در شرایطی که در دوره‌های مشابه سال‌های ۹۸ و ۹۷ به ترتیب ۲۳۰ و ۱۱۰ طرح تهیه شده بود و افزایش چشمگیر به طور سالیانه حاصل شده است.

وی تصریح کرد: در بین طرح‌های تهیه شده، ۶۲ درصد مربوط به پروژه‌ها حمل و نقل و ترافیک، ۱۸ درصد پروژه‌های خدمات شهری، ۱۲ درصد پروژه‌های فرهنگی و ورزشی و مابقی مربوط به سایر حوزه‌های شهری بوده است.

مدیرعامل سازمان طراحی و فنی مهندسی شهرداری اصفهان ادامه داد: تعداد ۴۴ طرح خیابان‌سازی به طول کل ۲۵ کیلومتر ازجمله خیابان‌های ادامه خیابان توحید، خیابان نظام سپاهان شهر، خیابان نظر میانی، گذر هوانس، خیابان‌های شهید رضازاده، قائم مقام، کار و کارگر، امیرکبیر، بهشت، معرفت، باند شرقی بلوار ارغوانیه، کندرو های بزرگراه شهید چمران، کوهانستان و چندین گذر دیگر از جمله خیابان‌های طراحی شده در مناطق سه، پنج، هفت، ۹، ۱۲، ۱۴ و ۱۵ است.

وی با بیان اینکه طرح‌های پیاده روسازی تهیه شده نیز بالغ بر ۴۹ طرح به طول حدود ۱۷۰ کیلومتر برای مناطق مختلف تکمیل و ابلاغ شده است، گفت: در پروژه‌های خدمات شهری شش دستگاه سرویس بهداشتی در نقاط مختلف شهر، چهار واحد ایستگاه آتش‌نشانی در مناطق یک، هشت، ۱۴ و ناژوان و ۱۳ طرح پارک‌سازی در مناطق چهار، شش، هشت، ۱۲ و ۱۴ تهیه و ابلاغ شده است.

کورنگ بهشتی خاطرنشان کرد: از جمله پارک‌های طراحی شده می‌توان به پارک حکمت، باغ گله، پارک صخره‌ای پرتمان، پارک زاینده رود و پارک حاشیه بزرگراه شهید ردانی‌پور اشاره کرد.

وی افزود: تعداد ۴۹ تقاطع همسطح و غیرهمسطح نیز طراحی شده است که طرح‌های ورودی میدان مرکزی میوه و تره بار، دسترسی نمایشگاه بین‌المللی، تعریض پل زندان، تعریض پل شهید ستاری، تقاطع ورودی شهرک شهید کشوری، تقاطع شهید آیت الله غفاری، تقاطع فرزانگان_بعثت، میدان حج، تقاطع ۲۲ بهمن_ علامه امینی، تقاطع قهجاورستان و ده‌ها مورد دیگر را شامل می‌شود.

مدیرعامل سازمان طراحی و فنی مهندسی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در راستای بهبود وضعیت فضای سبز شهر نیز تعداد ۱۸ پروژه آبرسانی شامل خطوط انتقال و مخازن ذخیره آب برای مناطق دو، سه، چهار، پنج، ۹، ۱۰، ۱۲، ۱۴ و ۱۵ طراحی و ابلاغ شده است.

وی اظهار کرد: در مجموع با این روند و بر اساس برنامه‌ریزی های شده، امیدواریم تا پایان سال تعداد طرح‌های تکمیلی بالغ بر ۴۵۰ طرح ابلاغ شود که در تاریخ تشکیل سازمان و اداره کل طراحی بی‌سابقه خواهد بود.

کد خبر 458852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.