استفاده از عملیات یخ آب زمستانه در فضای سبز شهر مشهد

مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد از اجرای عملیات یخ آب زمستانه در حدود یکصد مسیر آلوده به آفات خاکزی در سطح فضای سبز شهر مشهد خبر داد.

علی اکبر انتظام در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: در سال‌های اخیر در مدیریت شهری مشهد تلاش شده تا با استفاده از روش‌های بیولوژیک و کم خطر برای محیط زیست شهری نسبت به مقابله با آفات فضای سبز اقدام شود تا علاوه بر کاهش مصرف سموم شیمیایی و مضر، هزینه‌های نگهداری فضای سبز شهری نیز مدیریت شود.

وی افزود: در روش یخ آب زمستانه که از ظرفیت‌های محیطی و طبیعی فصل زمستان استفاده می‌شود، حجم قابل توجهی از آفات خاکزی کاهش پیدا می‌کند.

مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد ادامه داد: روش آن به این صورت است که پس از بررسی نقشه‌های دمایی و گزارشات هواشناسی و پیش‌بینی کاهش دمای محیطی به درجه‌های حدود ۱۰- تا ۵- با اجرای آبیاری هماهنگ و غرقابی در خاک‌های آلوده، بدون استفاده از سموم شیمیایی، جمعیت آفات به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

انتظام خاطرنشان کرد: عملیات یخ آب زمستانه با رویکرد یخ زدن آب در منافذ خاک و در نتیجه خفگی و مرگ آفات خاکزی اجرایی شده و نفوذ پذیری بالای خاک، تأثیر مستقیمی در حرکت آب به لایه‌های پایین‌تر و در نتیجه اثربخشی بهتر خواهد داشت.

کد خبر 458752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.