شرکت‎‌های حمل‌ونقل ۲۷۰۰ میلیارد تومان وام کرونایی گرفتند

مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: با پرداخت بیش از ۵۶ درصد از تسهیلات حمایتی دولت به شرکت‌های حمل‌ونقلی آسیب دیده از کرونا، مجموع حمایت نقدی دولت از فعالان این بخش به ۲۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، محسن صادقی، اظهار کرد: دولت در دو بخش به حمل و نقل عمومی تسهیلات پرداخت کرده است؛ بخش اول به طور ویژه صنایع هوایی و ریلی حمل‌ونقلی هستند که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر حمل و نقل عمومی برون‌شهری که با آسیب‌های قابل توجهی روبرو شدند.

وی افزود: در مجموع ۲۲۰ هزار و ۹۱۵ پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم، ۱۴۹ هزار و ۷۳۵ پرونده به ارزش ۲,۷۲۱ میلیارد تومان به پرداخت رسیده و باقی پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی در مورد آخرین وضعیت تسهیلات ویژه شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل هوایی و ریلی افزود: تاکنون در بخش هوایی، از مجموع ۲۹ پرونده که درخواست بیش از ۲,۵۵۳ میلیارد تومان تسهیلات داشته‌اند، پرونده ۹ شرکت به ارزش بیش از ۱,۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است، در حوزه ریلی نیز از مجموع ۶۰ پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی ۸۷۵ میلیارد تومان، تسهیلات ۱۵ شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن‌ها نیز حدود ۱۵۸ میلیارد تومان است.

صادقی ادامه داد: دیگر شرکت‌های حمل و نقل عمومی نیز که مشمول حمایت نقدی دولت شدند، مجموعاً ۲۲۰ هزار و ۸۱۶ پرونده ثبت کرده‌اند که از این رقم، ۱۴۷ هزار و ۶۶۲ پرونده به ارزش ۸۸۶ میلیارد تومان پرداخت شده است.

کد خبر 458650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.