خدمات نظافتی شهر به صورت ۲۴ ساعته فعال است

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: سازمان پسماند با هدف تمیزی و تنظیف شهری به صورت ۲۴ ساعته در سطح شهر حضور فعال داشته و هیچ وقت تعطیل نیست.

به گزارش ایمنا، علیرضا اصغری گفت: قسمت‌های مختلف سازمان مدیریت پسماند اعم از تنظیف شهری، جمع آوری زباله‌ها از سطح شهر، سایت توزین و انتقال پسماندها، مرکز دفن مهندسی و بهداشتی و کارخانه کمپوست به هیچ وجه تعطیل نشده و بدون لحظه‌ای درنگ به فعالیت‌های خود ادامه داده‌اند.

وی در خصوص جمع آوری پسماندهای بیماران کرونایی تصریح کرد: طبق روال گذشته خانواده‌هایی که بیمار کرونایی دارند با ۱۳۷ تماس می‌گیرند و خودروی ویژه‌ای که جهت حمل و انتقال پسماندهای کرونایی در نظر گرفته شده است در سریع‌ترین زمان ممکن به محل اعزام شده و اقدام به جمع آوری این پسماندها می‌کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز اظهار کرد: پاکبانان در کنار کادر درمان در عرصه مبارزه با کرونا ویروس هستند، اما هیچ وقت نامی از آنها برده نمی‌شود اما این مردان بزرگ بدون اندکی ادعا همچنان به تمیزی و نظافت شهر مشغول هستند و حتی در این شرایط ویژه نیز جایگاه تبریز به عنوان تمیزترین شهر کشور را حفظ کرده‌اند.

وی در خصوص بحث امنیت جانی پاکبانان نیز گفت: آنها با نظارت‌های مستمر و برگزاری کارگاه‌های آموزشی مسائل ایمنی را رعایت می‌کنند، اما شهروندان نیز باید با رعایت سرعت مجاز در رانندگی و جلوگیری از ریخته شدن زباله‌ها در خیابان‌ها در حفظ امنیت جان پاکبانان سهیم باشند و به وظیفه شهروندی خود عمل کنند.

اصغری در خصوص پروژه مرکز دفن تبریز نیز یادآور شد: این طرح برای توسعه مرکز دفن مهندسی و بهداشتی و تصفیه خانه شیرابه است و چنانچه مطلع هستید ما از سال‌ها پیش مرکز دفن مهندسی و بهداشتی و تصفیه خانه شیرابه داشتیم و این پروژه در جهت توسعه مرکز دفن و تصفیه خانه شیرابه است که بزرگترین پروژه زیست‌محیطی کشور محسوب می‌شود و تا این لحظه حدوداً ۳۰ درصد پیشرفت داشته است.

وی با بیان اینکه از تمامی شهروندان می‌خواهیم تا با حفظ نظافت شهری و رعایت مسائلی همچون نگذاشتن زباله‌های خود بر روی صندوق عقب خودرو کمک حال پاکبانان باشند، افزود: من دست تمامی پاکبانان را که بدون هیچ ادعایی شبانه روز برای تمیزی و بهداشت شهر فعالیت می‌کنند را می‌بوسم.

کد خبر 458551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.