قالیباف: دشمنان از افزایش قدرت ایران به هراس افتاده اند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان ملت ایران بار دیگر با استفاده از شیوه های ترور به عنوان یکی از غیرانسانی ترین رفتارها، نشان دادند که از افزایش قدرت ایران به هراس افتاده اند و حذف دانشمندان ما را برای مقابله با ملت برگزیده‌اند.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز -یکشنبه ۹ آذرماه- مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به فرا رسیدن روز مجلس گفت: روز مجلس همزمان با سالروز شهادت شهید بزرگوار آیت الله مدرس است، مجاهدی وارسته که در عمل به وظایف نمایندگی و فعالیت به نفع مردم الگوی اصلی همه نمایندگان در تمامی ادوار بوده و هست. میراث گران‌بهای شهید مدرس، آزادگی، تدین، وارستگی و تلاش برای منابع مردم در تمام لحظات ایفای وظایف نمایندگی است.

وی ضمن تبریک روز مجلس به نمایندگان، افزود: از شما همکاران گرانقدر می‌خواهم تا با استفاده از این فرصت کارنامه شش ماهه و برنامه‌های پیش روی مجلس شورای اسلامی را به استحضار مردم برسانید، امیدوارم در این هیاهوی تبلیغاتی با تمام محدودیت‌ها، خروجی‌های واقعی مجلس در طول این مدت کوتاه پاسخی باشد به امیدی که مردم عزیز به شما نمایندگان بسته اند و انتظاری که از مجلس دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به شهادت ناجوانمردانه شهید فخری زاده گفت: این روزها دوباره با شهادت ناجوانمردانه یکی از اندیشمندان در حوزه هسته‌ای و مدیران برجسته، دل مردم ایران به درد آمده و غمی سنگین بر دل همه دغدغه مندان پیشرفت و عزت ایران عزیزمان گذاشته است.

قالیباف تاکید کرد: دشمنان ملت ایران بار دیگر با استفاده از شیوه‌های ترور به عنوان یکی از غیرانسانی‌ترین رفتارها، نشان دادند که از افزایش قدرت ایران به هراس افتاده اند و حذف دانشمندان ما را برای مقابله با ملت برگزیده اند. مردم ایران بیش از چهار دهه است با چنین ضایعه‌هایی روبرو بوده و تجربه ثابت کرده که مردم توانسته اند راه شهدای خود را قوی‌تر از گذشته ادامه دهند و این بار نیز به دشمنان ثابت می‌کنند شهادت دکتر محسن فخری زاده پنجره‌ای جدید بر روی پیشرفت کشور باز خواهد کرد و باعث پشیمانی این تروریست‌های وقیح و حامیان آنها خواهد شد.

وی اظهار کرد: دشمن جنایتکار پشیمان نمی‌شود، مگر با واکنشی قوی که هم در مقابل خطاهای احتمالی آینده دشمن، بازدارندگی ایجاد کند و هم بابت این جنایات از آنها انتقام بگیرد. در همین راستا علاوه بر انتقام بازدارنده از دشمنان و آمران شهادت شهید فخری زاده، وظیفه همه قوا و سازمان‌ها و نهادهای مربوطه است که تهدید این ضایعه اسفناک را به یک فرصت برای قوی شدن در عرصه‌های مختلف اقتصادی، امنیتی، دفاعی و هسته‌ای تبدیل کند و همچنین از فرستادن هرگونه سیگنال ضعف و یا اعتماد به سیستم سیاسی آمریکا پرهیز نماید.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیش از این نیز گفته شده که تغییر برآورد دشمن از محاسبه اقدامات ایران ضرورتی انکارناپذیر برای کاهش فشارها بر مردم ایران است، این مهم میسر نخواهد شد جز با برداشتن گام‌های بلند و معنی دار در حوزه‌هایی که دشمن به آنها توجه می‌کند و درباره آنها نگرانی دارد. امروز بیش از گذشته این نوع اظهارنظرها چه قبل و چه بعد از ترور، حاکی از درک نکردن این نکته بدیهی است که از نظر دشمن بالا بردن دست نیاز به مذاکره حاوی این پیام اشتباه است که ایران عزیز خدای ناکرده ضعیف است و تصور اشتباه دشمن از ایران ضعیف نتیجه‌ای جز فشار اقتصادی بیشتر و امنیت کمتر نخواهد داشت.

قالیباف در ادامه تاکید کرد: برای دستیابی به این هدف هر کدام از قوا، نهادها و سازمان‌ها وظیفه‌ای دارند، مجلس هم در حدود وظایف و اختیارات خود، فوریت طرحی را که در روز ۱۳ آبان تصویب کرده بود را در جلسه غیرعلنی امروز صبح بررسی و در همین هفته نهایی خواهد شد که این طرح موجب تقویت صنعت و دستاوردهای علمی دانشمندان هسته‌ای شده و زمینه عبور از تحریم‌ها را برای ایران ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این قانون در کنار واکنش‌های دیگر دستگاه‌های مرتبط علاوه بر احیای صنعت هسته‌ای ایران موجب بازدارندگی دشمن و امنیت خاطر مردم می‌شود، همچنین به دشمن نیز نشان می‌دهد که محاسباتش کاملاً غلط بوده و تا به تعهداتی که یک‌طرفه در رفع تحریم‌ها زیر پا گذاشته اند، عمل نکند، ایران نیز به تعهدات خود عمل نخواهد کرد، همچنین برای دشمن روشن خواهد شد جنایاتی که نظیر آنچه در این ماه‌ها دیده‌ایم، نه تنها اجماع داخلی برای انتقام بازدارنده از آنها را ایجاد می‌کند، بلکه در برنامه هسته‌ای جهش خواهد آفرید. به برکت خون شهید فخری زاده قفل‌هایی که به صنعت هسته‌ای زده شده بود، باز و زمینه عبور از تحریم‌ها فراهم خواهد شد.

کد خبر 458300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.