افزایش قیمت ۲۰۸.۹ درصدی گوجه نسبت به ماه قبل

در گروه سبزیجات، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "گوجه فرنگی " با ۲۰۸.۹ درصد، "فلفل‌دلمه‌ای" با ٦٢.٣ درصد، "پیاز" با ٦٢.٢ درصد و "کدو سبز" با ٢١.٠ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز آمار، در آبان ماه ١٣٩٩ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات

در این گروه، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" با ٩, ٢ درصد، " برنج خارجی درجه یک " با ٧.٩ درصد و "شیرینی خشک" با ٥.٩ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها

در این گروه، اقلام "مرغ ماشینی" با ٢٦, ٢ درصد، "گوشت گاو یا گوساله" با ١٨.١ درصد، "ماهی قزل‌آلا" با ١٣.٩ درصد و "گوشت گوسفند" با ١٣.٧ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "روغن نباتی جامد" با ٣٣, ١ درصد، "روغن مایع" با ١٢.٦ درصد و "خامه پاستوریزه" با ١١.٢ درصد بوده است. همچنین در ماه جاری متوسط قیمت "تخم مرغ ماشینی" با کاهش ٦.٤ درصدی رو به رو بوده است.

میوه و خشکبار

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "لیموترش" با ١٤, ٩ درصد و "موز" با ١١.٢ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است. همچنین در ماه جاری متوسط قیمت "پرتقال" ٨.٩ درصد کاهش قیمت نسبت به ماه قبل داشته است.

سبزیجات

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "گوجه فرنگی " با ٢٠٨, ٩ درصد، "فلفل‌دلمه‌ای" با ٦٢.٣ درصد، "پیاز" با ٦٢.٢ درصد و "کدو سبز" با ٢١.٠ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "نوشابه گازدار" با ١٠, ٠ درصد و "چای خارجی بسته‌ای" با ٩.٥ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

کد خبر 458282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.