برای بهره‌مندی از مزایای سهام عدالت در سجام ثبت‌نام کنید

سرپرست سازمان خصوصی سازی گفت: حدود ۳۰ میلیون نفر از سهام داران سهام عدالت روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهامشان انتخاب کردند که لازم است هر چه زودتر در سامانه سجام ثبت نام و کد بورسی دریافت کنند تا از مزایای سهامشان بهره مند شوند.

به گزارش ایمنا به نقل از سازمان خصوصی سازی، حسن علایی با اشاره به پذیرش ۲۹ شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بورس اظهار کرد: مراحل پذیرش شرکت‌های استانی طی چند ماه گذشته به خوبی طی شده و در حال حاضر ۲۹ شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بورس پذیرش شده اند و شرکت سرمایه گذاری استان البرز نیز هم اکنون در شرف تأسیس است و به محض نهایی شدن، مراحل پذیرش در بورس را طی خواهد کرد.

وی با اعلام اینکه به زودی مجامع عمومی پنج استان به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد، ادامه داد: بر اساس ساز و کارهای قانون تجارت برای برگزاری این مجامع لازم است بیش از ۵۰ درصد سهامداران در این مجمع که به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود شرکت کنند و چنانچه در مرحله اول تعداد شرکت کنندگان به حد نصاب لازم نرسد باید نسبت به برگزاری مجدد مجمع اقدام کرد.

معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی ادامه داد: بسیاری از سهامداران غیر مستقیم به دلیل عدم اطلاع رسانی کافی تاکنون برای دریافت کد بورسی اقدام نکرده اند که لازم است این افراد برای حضور در مجامع و بهره‌مندی از دیگر مزایای سهام عدالت از جمله دریافت سود سالیانه و تقاضای عضویت در هیأت مدیره شرکت‌های استانی با ثبت نام در سامانه سجام نسبت به دریافت کد بورسی اقدام و از این تسهیلات استفاده کنند.

علایی با بیان اینکه سرمایه شرکت‌های سرمایه گذاری استانی متشکل از سهام افرادی است که روش مدیریت غیر مستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند، گفت: در حال حاضر سهام افراد بر اساس همان استانی که موقع ثبت نام در آنجا ساکن بوده‌اند احصا و به شرکت سرمایه گذاری استان مربوط منتقل شده و بر همین مبنا و بر اساس تعداد سهامداران شرکت‌های سرمایه گذاری هر استان سرمایه شرکت‌ها متفاوت است.

معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی افزود: چنانچه سهامداران حضور فعال و پویا در برگزاری مجامع شرکت داشته باشند و هیأت مدیره توانا و با صلاحیت را انتخاب کنند این پتانسیل در شرکت‌های استانی وجود دارد که ارزش سهام افراد رشد چشمگیری داشته باشد.

کد خبر 458178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.