خانزادی: ناوشکن دنا نیمه اول دی ماه به ناوگان نیروی دریایی ملحق می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از الحاق ناوشکن دنا در نیمه اول دی ماه به این نیرو خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، دریادار حسین خانزادی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت روز نیروی دریایی اظهار کرد: در روزهای آینده نمایش دیگری از خودکفایی و ظرفیت‌های بومی ساخت تسلیحات دفاعی مرتبط با نیروی دریایی به نمایش گذاشته خواهد شد که در پیشانی آن‌ها ساخت مجموعه‌ای از شناورهای سطحی است که ملت شریف ایران شاهد آن خواهند بود. ناوشکن جمهوری اسلامی ایران به نام دنا نیز نیمه اول دی ماه به نیروی دریایی ارتش الحاق خواهد شد.

وی افزود: ناو موشک‌انداز زره که تمام آزمایش‌های دریایی خودش را پشت سر گذاشته، یک شناور بسیار پرسرعت، پرقدرت و با قابلیت مانور بالاست و این شناور همین هفته آمادگی الحاق به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: دنا ساخت کامل وزارت دفاع و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران است که با نظارت و مشارکت نیروی دریایی تکمیل شده و زره شناوری است که به طور کاملاً بومی در کارخانجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است.

به گفته خانزادی، ناوشکن دنا پرونده پنجم از شناورهای موشک‌انداز از این موضوع است که در سال‌های گذشته چهار فروند از آنها در ناوگان شمال به نیروی دریایی الحاق شدند.

وی با بیان اینکه هر جا نیاز بوده ظرفیت‌های دفاعی کشور به سرعت توسعه یافته است، خاطرنشان کرد: موشک‌انداز زره به همراه شناورهای دیگری از این دست که در سال ۱۴۰۴ از آن به نیروی دریایی ملحق می‌شوند، ظرفیت جدیدی از توان پرسرعت و پر قدرت دفاعی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در ناوگان جنوب است.

کد خبر 458116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.