پروژه مسیر دسترسی آرامگاه فردوسی به کهن‌دژ آماده بهره برداری است

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد از پایان عملیات اجرایی پروژه مسیر دسترسی جلوخان آرامگاه فردوسی به کهن دژ خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، خلیل الله کاظمی در این باره اظهار کرد: فعالیت عمرانی پروژه اتصال جلوخان فردوسی به کهن دژ به اتمام رسیده و هم اکنون این پروژه آماده بهره برداری است.

وی با بیان اینکه پروژه مسیر اتصال جلوخان فردوسی به کهن دژ در تیرماه امسال با برنامه زمان بندی ۱۴۰ روز شروع به کار کرد، افزود: فاز نخست این مسیر ۹۲۰ متر طول دارد که با اعتباری بالغ بر شش میلیارد تومان پروژه را به پایان رساندیم.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد تصریح کرد: این پروژه با مشکلاتی همچون معارض زمین مواجه شد که طی هماهنگی‌های صورت گرفته مسیر تغییر کرد، اما با تلاش همکارانم در سازمان عمران و فعالیت دو شیفته در این پروژه، توانستیم سر موعد این پروژه را به همشهریان تحویل دهیم و فضایی را ایجاد کنیم تا گردشگرانی که به آرامگاه فردوسی مراجعه می‌کند، بتوانند به بهترین شکل از این فضای تاریخی استفاده کنند.

وی ادامه داد: به دلیل تاریخی بودن این مکان، کار در این محدوده مشکل بوده و عملیات عمرانی آن باید به صورت دستی و بدون استفاده از وسایل سنگین انجام می‌شد.

کد خبر 458078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.